Shadow

(Nie)bezpiecznie w Skorzęcinie

Podczas obrad komisji rewizyjnej Rady Miejskiej Witkowa jej członkowie wybrali się do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie na rekonesans. Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a na tym terenie w weekendy przebywają tysiące osób.
Radni byli zainteresowani, jak kurort jest przygotowany do przyjęcia takiej dużej ilości wypoczywających. Wiadomo, że należy przygotować się na różnych turystów o różnym temperamencie i sposobie relaksu podczas wakacji. Nowy kierownik Dariusz Małkowiak (funkcję kierownika OKSiR pełni od półtora miesiąca) jest przerażony zachowaniem wypoczywających w tych dniach na terenie ośrodka, którzy pokazali swoją siłę demolując m.in. toaletę przy głównym budynku ośrodka. – Ostatnie dni kwietnia pokazały, że muszę się przygotować na to, że nie wszyscy, którzy przyjeżdżają do Skorzęcina na plażę mają zamiar wypoczywać. Przykładem tego są zdemolowane toalety pod okiem kamer. Mam nadzieję na wzmocnione siły ochrony i policji, że radni zdecydują się na nadnormatywny patrol policji podczas weekendów letnich. Poza tym mam nadzieję, że pole namiotowe, które pozostawia wiele do życzenia będzie w rękach dzierżawcy i będzie tam bezpieczniej. Jesteśmy w trakcie renowacji placów zabaw, to jest priorytet, bona bezpieczeństwie najmłodszych nie możemy oszczędzać. Drobnych prac remontowych wymaga także molo i budynek hotelu ośrodka. Pokoje są w pełni przygotowane na przyjęcie gości, co potwierdziły pierwsze dni maja – podsumował Dariusz Małkowiak.
Burmistrz Marian Gadziński potwierdził, że w tym roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie będą dodatkowe patrole policji. Zdaniem burmistrza umowa z Wojewódzkim Komendantem Policji w Poznaniu, która została podpisana na 30 tysięcy złotych (na około 2,5 miesiąca czasu letniego) zapewni dodatkowe wsparcie policji i ochrony zwiększając bezpieczeństwo wypoczywających. – Teraz pozostaje rozplanować czas pracy policjantów – powiedział burmistrz.
EWA SOCHA