Shadow

Niech zadziała moc pomagania!

W najbliższą niedzielę, 22 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się koncert charytatywny „Dla Bartka”. Na scenie sali widowiskowej MOK wystąpią m.in. Gabriel Fleszar i Karolina Artymowicz. Ponadto odbywać się będą licytacje atrakcyjnych przedmiotów. A wszystko po to, by pomóc choremu chłopcu.
Bartek Labrenz od urodzenia choruje na porażenie mózgowe oraz małogłowie. Chłopiec pilnie potrzebuje operacji stóp. Leczenie odbywa się w niemieckiej klinice i wiąże się ze sporymi wydatkami. Pierwsza operacja już się odbyła, przed nim kolejne. Koszt wszystkich zabiegów to ponad 100 tysięcy złotych. Bartek z mamą obecnie przebywają w Niemczech na leczeniu. – Bartuś jest pod bardzo dobrą opieką. We wtorek, 10 października przeszedł operację nóżki, która się udała, trwała trzy godziny. Bartuś ma przedłużone ścięgno Achillesa i ustawione inaczej mięśnie, tak, żeby można było ustawić kości prawidłowo. W najbliższych dniach najprawdopodobniej będzie już w domu, jednak przed nim kolejne zabiegi, na których sfinansowanie potrzebne jest jeszcze około 60 tys. zł – mówi Daria Labrenz, siostra Bartka. Aby zebrać potrzebne pieniądze, najbliżsi chorego chłopca szukają pomocy wszędzie, gdzie się da. Takim sposobem trafili do Marcina Stawniaka, na co dzień pracującego w Radiu Gniezno 104,3 FM. – Mama Bartka pojawiła się u nas w redakcji i wówczas przyszła tylko z prośbą, by zaapelować do radiosłuchaczy o pomoc w zbiórce pieniędzy. I wtedy pomyślałem sobie, że warto by było wykorzystać nasze, „radiowe” możliwości i zorganizować charytatywne wydarzenie. Swój pomysł przedstawiłem redakcyjnej koleżance Magdzie Borowskiej, która od razu potwierdziła swoją gotowość do działania. I tak to wszystko się zaczęło – opowiada Marcin Stawniak. Charytatywny koncert „Dla Bartka” odbędzie się w niedzielę, 22 października w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie sali widowiskowej wystąpią m.in. Gabriel Fleszar (muzyk, wokalista, autor tekstów; popularność zyskał pod koniec lat 90. piosenką „Kroplą deszczu”), Karolina Artymowicz (pochodząca z Charbowa w gminie Kłecko początkująca piosenkarka, która ma już na swoim koncie spory sukces: dotarła do ścisłego finału Idola; jej singiel „Dalej” można usłyszeć w wielu ogólnopolskich stacjach radiowych; teraz pracuje nad wydaniem pierwszej płyty), Weronika Szymańska (początkująca piosenkarka pochodząca z Gniezna, która aktualnie bierze udział w programie The Voice Of Poland), Zespół Muzyki Dawnej Huskarl (gnieźnieńska kapela, grająca na dudach i bębnach muzykę średniowieczną z elementami folku, muzyki celtyckiej i filmowej) oraz Manufaktura Dixie Band (zespół jazzu tradycyjnego, w którego repertuarze można znaleźć najbardziej znane standardy jazzu tradycyjnego). W przerwach między koncertami będzie można także zobaczyć pokazy w wykonaniu zespołu tanecznego No Name.Dodatkowo na scenie odbywać się będą także licytacje atrakcyjnych przedmiotów, ofiarowanych przez darczyńców. Przy okazji organizatorzy apelują do firm, przedsiębiorców, instytucji i osób prywatnych, którzy swoim dobrym sercem chcą wspomóc akcję. – Jeśli ktoś ma coś wartościowego do przekazania na licytację, to można się jeszcze do nas zgłaszać. Kontakt jest możliwy m.in. poprzez wydarzenie na Facebooku „Koncert Charytatywny dla Bartka” – apeluje Magdalena Borowska.
Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Gniezna. Jak przyznaje wiceprezydent Michał Powałowski, kiedy padło pytanie o objęcie wydarzenia patronatem ze strony władz miasta Gniezna nie było ani chwili zastanowienia. Przypomina również, że nie tak dawno właśnie dla Bartka odbył się charytatywny mecz z udziałem żużlowców i miejskich urzędników. – Cały czas włączamy się w tę pomoc. Myślę, że kolejna operacja również się uda i będzie możliwa do przeprowadzenia dzięki gorącym sercom i wsparciu wszystkich mieszkańców Gniezna, ale nie tylko – mówi wiceprezydent Michał Powałowski. Wstęp na koncert to dowolna kwota wrzucona do puszki. Komitet „Pomoc dla Bartka”, składający się z kilku wolontariuszy, będzie też kwestował podczas całej imprezy. W imieniu organizatorów i rodziny Bartka zapraszamy wszystkich już w najbliższą niedzielę do Miejskiego Ośrodka Kultury. Niech zadziała moc pomagania!
KINGA STRZELEC