Shadow

Niesamowity koncert w pandemii

W piątek, 26 lutego w Centrum Kultury w Witkowie odbył się koncert znanej witkowskiej publiczności artystki – Urszuli Lidwin w towarzystwie Piotra Jurkiewicza.
Wszyscy jesteśmy spragnieni występów i spotkań „na żywo”, wprowadzone obostrzenia i reżim sanitarny nie pozwalają nam zapomnieć o obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Jednak w piątkowy wieczór uczestnicy muzycznego spotkania przenieśli się do epoki retro i chociaż na chwilę zapomnieli o obecnej sytuacji. Podczas koncertu pt.„Już nie zapomnisz mnie, piosenka ci wszystko przypomni” zrelaksowali się kulturalnie. Zebrana publiczność usłyszała znane i lubiane utwory wielu znakomitych polskich artystów: Jerzego Połomskiego, Mieczysława Fogga oraz Ireny Santor. Widownia dobrze znała ponadczasowe przeboje: „Od nocy do nocy”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Ach jak przyjemnie”, „Kuba wyspa jak wulkan gorąca”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Kochać jak to łatwo powiedzieć”, „Zagraj mi piękny Cyganie”, „Zimny drań”, „Ta mała piła dziś”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i wiele innych przebojów, które śpiewała razem z Urszulą Lidwin.
Na scenie wokalistce towarzyszył Piotr Jurkiewicz – wszechstronny muzyk: pianista i wokalista. Na co dzień zajmujący się komponowaniem i aranżacją własnych utworów, które są emitowane w radiach śląskich, a także znalazły się na czołowych miejscach list szlagierów TVS. (es)