Shadow

Niespodziewana przegrana

MKS PR URBIS Gniezno niespodziewanie przegrał na własnym parkiecie z ostatnią drużyną w tabeli, SMS ZPRP II Płock 18:21.
Mecz od samego początku nie układał się po myśli gnieźnieńskich szczypiornistek. Twarde warunki, zwłaszcza w grze defensywnej postawiła ostatnia drużyna. Co prawda goście przyjechali do Gniezna z kilkoma piłkarkami pierwszej drużyny SMS ZPRP I, które w tym dniu pauzowały, ale mało kto brał pod uwagę taką niemoc wiceliderek tabeli I ligi Grupy A.
Przyjezdne niemal przez 60 minut kontrolowały mecz. Prowadzenie wymknęło im się na chwilę, gdy podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka w 18 i 20 minucie wyszły na prowadzenie jedną bramkę. Szansa na odwrócenie losów spotkania pojawiła się w 49 minucie, gdy po golu Łęgowskiej na tablicy pojawił się remis, jednak końcówkę znów lepiej rozegrały płocczanki i na pięć bramek nasza drużyna odpowiedziała tylko dwiema. Zawiódł atak pozycyjny oraz brak szybkich kontr i celnych rzutów. W drużynie gnieźnianek zabrakło monolitu, a bramki na swoim koncie zapisało tylko 5 zawodniczek, co nie zdarzyło się jeszcze w tym sezonie. Najsłabszy mecz zaliczyła także dotychczas bramkostrzelna Marta Giszczyńska, czwarta w klasyfikacji strzelców – tylko 2 trafienia. To druga porażka w sezonie u siebie i boli zdecydowanie bardziej niż ta z liderem, faworytem rozgrywek SPR Sambor Tczew, któremu zespół z pierwszej stolicy uległ przed miesiącem.
MKS PR Gniezno: Kobyłecka, Konieczna – Kasprowiak (2), Niedzielska, Siwka, Giszczyńska (2), Chojnacka (3), Dolacińska (bez wyjścia), Bigoszewska-Jackowiak, Różewska, Rachela (bez wyjścia), Kaczmarek (4), Matysek, Łęgowska (7).
***
Natomiast rezerwy zespołu musiały uznać w sobotę wyższość przeciwniczek z Kobierzyc. Podopieczne Romana Solarka uległy KPR Gminy 19:25 i zajmują w tabeli czwartą pozycję.
Gnieźnianki nie najlepiej rozpoczęły spotkanie na Dolnym Śląsku. Po piętnastu minutach przegrywały już 4:7. Strzelecką niemoc przełamała Paulina Musiał wraz z Marią Tanaś. Przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu, ale na prawie każde ich trafienie, KPR Gminy odpowiadał dwiema. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:10 dla Kobierzyc. Po przerwie gra gnieźnianek wyglądała podobnie, udało się odrobić straty i zdawać by się mogło, że czeka nas jeszcze wiele emocji. Na ok. piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem ponownie zniwelowały straty czterech trafień (16:16 w 44 minucie). Niestety, KaPi Meble MKS PR II Gniezno stać było na chwilowy zryw, po którym kontrolę odzyskały gospodynie. Ostatecznie zespół prowadzony przez Grażynę Janczak zwyciężył 25:19. Gnieźnianki są czwartą drużyną w tabeli. W przyszły weekend podejmą we własnej hali drużynę z Gubina.
KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Olejniczak, Bober – Alwin (3), Nowak (1), Brząkała (2), Draheim, Wabińska (5), Musiał (4), Grzegorek (2), Skoczeń, Tanaś (1), Łachowska (3), Śmigowska (2), Nowicka (1).
***
Od 12 do 14 marca zawodniczki „Tuzinka”, rocznik 2008-2009 brały udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Obornikach Wlkp. Nasze młode zawodniczki zajęły 3 miejsce w stawce 10 zespołów. W siódemce turnieju znalazła się Oliwia Kościańska, najlepszą zawodniczką drużyny została Anita Hyża. Należy też wspomnieć, iż wszystkie dziewczynki miały duży wkład w uzyskany wynik, bo to przecież sport drużynowy, jak było widać tworzą fajny kolektyw. Słowa uznania należą się również trenerowi Robertowi Popkowi za tak wspaniałe przygotowanie naszych zawodniczek do turnieju. (inf. prasowa)