Shadow

Niezwykłe spotkanie ze sztuką

To było w istocie niezwykłe spotkanie ze sztuką. Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo działając we współpracy z Agnieszką Gadzińską z Domu Kultury w Łubowie przygotowały dla mieszkańców wyjątkowy wernisaż dwóch malarek: Marii Witkowskiej iAgnieszki Hyjek Linde.
Maria Witkowska ukończyła studia w Pracowni Gobelinu i Tkaniny Przestrzennej w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis. Mieszkanka Wierzyc studiowała pod kierunkiem prof. Urszuli Plewka – Schmidt, natomiast malarstwo u profesora Włodzimierza Dutkowiaka. Artystka swoje prace wykonuje akwarelą, temperami, wełną i sizalem. Ulubione jej tematy to natura, przyroda, człowiek we wnętrzu i jego zewnętrze – zapisuje to językiem plastyki – różnymi technikami: rysunkiem, grafiką, malarstwem, tkaniną. Ekspozycja objęła 84 prace. Agnieszka Hyjek Linde ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Na wystawie zaprezentowała  obrazy, rysunki i grafiki. Pani Agnieszka jest też pedagogiem, florystką, organizatorką spotkań z kulturą dla dorosłych, a także miłośniczką muzyki, kina i literatury. Artystka zaprezentowała  23 swoje prace.
Podczas wernisażu Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo podziękował artystkom za umożliwienie  mieszkańcom obcowania ze sztuką i doznania estetyczne oraz zapewnił, że nakłady na kulturę i oświatę to ważne czynniki rozwoju gminy Łubowo. Po wystąpieniu włodarza gminy Janina Walczak, dyrektor miejscowej Biblioteki Publicznej poprosiła Kamila Trzebińskiego o minikoncert muzyczny, uświetniający to wyjątkowe spotkanie. (o/ks)