Shadow

Noc Świętych w Gnieźnie. Patronem św. ojciec Pio

Już 31 października o godzinie 20 odbędzie się Noc Świętych w Gnieźnie. Patronem wydarzenia będzie św. ojciec Pio. „Stygmatyk, kapucyn, spowiednik całego Kościoła” – mówił o nim św. Jan Paweł II.
Szczegóły gnieźnieńskiej Nocy Świętych przedstawiono podczas konferencji prasowej 25 października w Kurii Metropolitalnej. – Spotykamy się 31 października o godzinie 20 w kościele garnizonowym. Rozpoczniemy tradycyjnie od wprowadzenia relikwii świętych i błogosławionych, które do ołtarza niesione będą przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych. Następnie będzie miała miejsce inscenizacja prezentująca postać św. ojca Pio, przygotowana przez siostry szarytki wraz z młodzieżą wincentyńską. Później wyruszymy z kościoła garnizonowego do katedry, by na zakończenie spotkać się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym na wspólnej agapie – mówił ks. kan. Maciej Lisiecki, proboszcz współorganizującej czuwanie parafii Świętej Trójcy.
Po co jest Noc Świętych? – Przede wszystkim po to , żeby pokazać jak piękna i niesamowita jest świętość, jest to dla człowieka ważna droga. W tym roku patronem jest ojciec Pio. Myślę, że bardzo dobrze wpisuje się w roku duszpasterski, który jest przed nami, a któremu przyświeca hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Ojciec Pio pokazuje świętość poprzez swoją wierność przede wszystkim temu, co jest szczytem jego życia chrześcijańskiego, czyli Eucharystii – mówi ks. Jarosław Wesołowski, wikariuszparafii farnej. Wydarzeniu towarzyszył będzie działający w parafii farnej Chór im. św. Ojca Pio. – Zaśpiewamy współczesną muzykę chrześcijańską, wykonamy siedem utworów. Wspólnie z chórem wystąpią skrzypaczki Sara Powaga i Regina Borkowska – Kędzierska oraz Waldemar Kryskowiak – dodał dyrygent chóru Andrzej Joras.
Udział w wydarzeniu zapowiedział prymas Polski abp Wojciech Polak. Podobne spotkania odbędą się także w innych miejscowościach i parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej. (kz)