Shadow

Notebooki dla policjantów

{CAPTION}
Komisariat Policji w Czerniejewie wzbogacił się o nowy sprzęt komputerowy. We wtorek, 6 grudnia asp. sztab. Cezary Bednarek – komendant Komisariatu Policji w Czerniejewie odebrał od Tadeusza Szymanka – burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo dwa notebooki wraz z czytnikami kart. Zakup nowoczesnego sprzętu, którego łączna wartość wynosi 5 380 zł, w całości został sfinansowany środkami pochodzącymi z budżetu Miasta i Gminy Czerniejewo.
**
W spotkaniu, podczas którego nowy sprzęt trafił do czerniejewskiej jednostki, obok burmistrza Tadeusza Szymanka i asp. sztab. Cezarego Bednarka uczestniczyli również: Julita Rybak – skarbnik w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo oraz mł. insp. Przemysław Kozanecki – komendant powiatowy policji w Gnieźnie. W trakcie spotkania komendant powiatowy podkreślał zasługi władz samorządowych i ich wolę współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa, wspólnie z komendantem komisariatu dziękując za wsparcie i pomoc. Burmistrz Tadeusz Szymanek podkreślał natomiast, że współpraca samorządu Czerniejewa z policją będzie nadal kontynuowana. – Dla społeczeństwa jest bardzo istotne, aby policja czuwała nad naszym bezpieczeństwem, ale żeby mogła to robić w sposób właściwy, potrzebny jest profesjonalny sprzęt – mówił włodarz Czerniejewa.
Tu warto dodać, że przekazane notebooki nie są jedynym wyrazem wspierania miejscowej jednostki przez lokalne samorządy. Przypomnijmy, w lutym Komisariat Policji w Czerniejewie wzbogacił się o nowy samochód. Ponieważ funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerniejewie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców dwóch gmin: gminy Czerniejewo i gminy Łubowo, do zakupu nowego radiowozu „dołożyły się” dwa samorządy. Samorząd Miasta i Gminy Czerniejewo środki na zakup radiowozu w kwocie 25 000 zł zabezpieczył wraz z początkiem roku 2015, w gminnym budżecie rocznym. Podobną decyzję podjęli radni z Rady Gminy Łubowo, którzy pod koniec ubiegłego roku jednogłośnie postanowili przeznaczyć na ten cel prawie 17 000 zł. Dzięki „połączeniu sił” obydwu gmin i wsparciu Komendy Głównej do Komisariatu Policji w Czerniejewie w lutym tego roku trafił samochód terenowy Skoda Yeti z napędem na dwie osie. (ks)
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
**
**