Shadow

Nowoczesny radiowóz w witkowskim komisariacie

Od kilka dni funkcjonariusze Komisariatu Policji w Witkowie mogą poszczycić się nowym samochodem. Jest nim nowoczesny radiowóz typu SUV marki Kia Sportage zakupiony przy wsparciu finansowym dwóch samorządów: Gminy i Miasta Witkowo i Gminy Niechanowo oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Uroczyste przekazanie radiowozu wraz z jego poświęceniem odbyło się w Mikołajki, 6 grudnia przed siedzibą witkowskiego komisariatu Policji. W wydarzeniu uczestniczyli: Marian Gadziński, burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, Szymon Robaszkiewicz, wójt Gminy Niechanowo, który przybył wraz z ze swoim zastępcą Borysem Bazylczukiem, ks. ppłk Robert Krzysztofiak, proboszcz parafii wojskowej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Witkowie oraz przedstawiciele policji: insp. Przemysław Kozanecki, komendant powiatowy Policji. Gości powitał komisarz Rafał Chełmikowski, komendant komisariatu Policji w Witkowie z podwładnymi. Kia Sportage, to nowa generacja modelu z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 wyposażona w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej przypisany dla Policji.
Zgodnie z nowym wzorem oznakowania, radiowóz wyróżniają pasy barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej, a także jeszcze więcej ostrzegawczych sygnałów błyskowych. Pozyskanie nowoczesnego pojazdu to efekt współpracy władz Witkowa, Niechanowa oraz Policji. Nowy radiowóz znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców dwóch gmin. (es)