Shadow

Nowy market poprawi wizerunek miasta?

Ulica Mogileńska w Trzemesznie już niedługo może zmienić swoje oblicze, a to za sprawą budowy nowego marketu. Zainteresowanie wybudowaniem swoich sklepów w gminie Trzemeszno wyraziła sieć sklepów „Dino”. Pierwszy ma powstać w Trzemesznie naprzeciwko targowiska miejskiego właśnie przy ulicy Mogileńskiej, drugi w miejscowości Kruchowo.
Jak poinformował Dariusz Jankowski, wiceburmistrz Trzemeszna, obecnie gmina jest w trakcie uzgodnień i uregulowań drogowych związanych z planami inwestora. Chodzi o bezpieczny zjazd z drogi, parking i chodnik prowadzący do mającego tutaj powstać sklepu. Teren, jakim zainteresowany jest inwestor to obecnie nieużytki porośnięte krzewami. Teren jest także bardzo obniżony w stosunku do drogi. Różnica poziomów to ponad 2 metry. Dlatego pierwszymi pracami, jakie mają tutaj zostać przeprowadzone to właśnie wyrównanie terenu. Działka należy do prywatnego właściciela, a inwestycja jak najbardziej zgadza się z obowiązującym tutaj planem zagospodarowania miasta. – Z tego co mi wiadomo, budowa sklepu w Trzemesznie jest dla tej firmy priorytetem. Budowa marketu w Kruchowie jest kolejnym – informuje D. Jankowski.
Sieć sklepów Dino już po raz kolejny stara się zlokalizować swój sklep w Trzemesznie. W 2018 roku ta sama sieć zamierzała wybudować market przy ulicy Zielonej. Inwestor występował wówczas o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, jednak radni nie wyrazili na to zgody pod wpływem protestów mieszkańców tej części miasta. Trwające obecnie uzgodnienia co do regulacji ruchu na tej ulicy są niezmiernie ważne, bowiem w tej części miasta znajduje się już jeden z popularnych marketów wielkopowierzchniowych, targowisko i sklep sieci drogeryjnej. (kar)