Shadow

Nowy sprzęt dla szpitala i Mobilny Punkt Pobrań

Informowaliśmy już o tym, że Wojewoda Wielkopolski nakazał zorganizowanie oddziału zakaźnego na 15 łóżek, w tym 2 respiratorowe oraz 16 obserwacyjnych w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski. Urząd Marszałkowski przekazał w darowiźnie dla szpitala dwa łóżka elektryczne, dwa respiratory – stacjonarny i stacjonarno – transportowy oraz dwa kardiomonitory.
 Na ten temat wypowiadali się 21 października: starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński i wicestarosta Anna Jung. – Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego podejmuje wiele działań jeśli chodzi o wspieranie gnieźnieńskiej lecznicy co do wyposażenia. Otrzymaliśmy pomoc ze strony wojewody wielkopolskiego i do naszych próśb oraz zabiegów wicestarosty Anny Jung przychylił się również Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Udostępnił bowiem sprzęt wysokiej klasy wartości 200 000 złotych – powiedział starosta powiatu gnieźnieńskiego. – Z projektu 7.2.2, czyli „Usługi społeczne i zdrowotne” marszałek pisząc projekt dotyczący zapobieganiu pandemii covid-19 wyposażył nasz szpital na kwotę 200 000 złotych w łóżka elektryczne, respiratory oraz kardiomonitory. One już funkcjonują w szpitalnych oddziałach, gdyż są tam już od trzech tygodni. Mamy nadzieję, że nie będą aż tak potrzebne, jeśli chodzi o zdrowie naszych mieszkańców, ale ten sprzęt stwarza nam większe bezpieczeństwo. Oprócz marszałkowi bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim służbom, które w minionych dniach zaangażowały się, by pomóc w sprawach bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców powiatu. Między innymi Straż Miejska zabezpiecza Mobilny Punkt Pobrań. Za zgodą wojewody wielkopolskie wyznaczono dodatkowo dwóch żołnierzy, którzy będą stacjonowali przy naszym szpitalu. Dziękujemy więc i wojewodzie, i marszałkowi – mówiła wicestarosta Anna Jung.
 Mobilny Punkt Pobrań przy szpitalu przy ulicy świętego Jana jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 17 i w soboty oraz niedziele od 8 do 10. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, że w związku z pobytem pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Gnieźnie na kwarantannie do odwołania, nie będą przyjmowane próby do Laboratorium PSSE w Gnieźnie. Badania w trakcie realizacji będą wykonane i wydane. Badania można wykonywać też w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu przy ulicy Nowowiejskiego 60; materiał przyjmowany jest od poniedziałku do czwartku do godziny 11. Porady grzybowe udziela WSSE w Poznaniu, ulica Libelta 36, pokój 113, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 14 oraz w soboty w godzinach od 12 do 16. W sprawach pilnych należy się kontaktować drogą elektroniczną lub telefonicznie – 693 023 355. JAROSŁAW WALERCZAK