Shadow

Nowy-stary basen we Wrześni coraz bliżej

Remont i modernizacja krytej pływalni we Wrześni wchodzi w drugi etap prac. Jeszcze niedawno nie było wiadomo, czy po pożarze w ogóle uda się obiekt odbudować, ale władze gminy i prowadzącej obiekt spółki komunalnej uparły się i niebawem tego uporu zobaczymy efekt.
 Ogień pojawił się na budowie modernizowanego basenu we Wrześni 20 lipca 2022 roku. W upalny dzień szybko rozprzestrzenił się on na dach obiektu trawiąc jego poszycie. Na szczęście ogień udało się opanować, ale straty były poważne. W tym czasie obiekt należał już do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, czyli spółki komunalnej miasta. Wcześniej Park Wodny Aqualife należał do prywatnego przedsiębiorcy, który jednak po 15 latach działalności na skutek pandemicznego lockdownu postanowił zlikwidował działalność. Wydawało się wtedy, że ciekawie umiejscowiony basen w dawnej wozowni pruskiego kompleksu koszarowego przeszedł już do historii. Przypomnijmy, uruchomiony został w 2005 roku i był wtedy jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie, przyciągając od jego otwarcia licznych miłośników kąpieli i sportów wodnych. Od ostatnich kilku lat miał nowego zarządcę, jednak klienci narzekali, że obiekt jest nienowoczesny i nie spełnia wymagań, np. dotyczących urządzeń rekreacyjnych. Od upadającej prywatnej firmy obiekt odkupiła za 2,1 miliona złotych gmina przez swoją spółkę komunalną PUK. Postanowiono przywrócić basen do stanu z lat jego świetności oraz dodatkowo go zmodernizować, by spełniał dzisiejsze wymogi dla tego typu obiektów.
Prace cały czas trwają, ale zaczyna się już ich drugi etap. Zakres planowanych robót obejmuje dobudowę zewnętrznej klatki schodowej wraz z windą, która zapewni dodatkowe wejście i usprawni możliwość korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano wykonanie w piwnicach basenu saun (sauna sucha, mokra oraz infrared) wraz z dodatkowym zapleczem szatniowo–sanitarnym. Natomiast pomieszczenia usytuowane na piętrze budynku zaadaptowane zostaną pod wynajem. (oak)