Shadow

Nowy wojewoda wielkopolski powołany. To wiceprezes PiS w powiecie pilskim

Pierwszego lutego został oficjalnie wprowadzony do gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu nowy szef tej instytucji. Zastąpił cenionego przez wielkopolskich samorządowców Łukasza Mikołajczyka, który został odwołany za działania w sprawie tzw. zamku w Stobnicy.
Michał Zieliński to nowy wojewoda wielkopolski. W poniedziałek, 1 lutego został przedstawiony oficjalnie pracownikom urzędu oraz mediom. – Powołanie na stanowisko wojewody wielkopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego jest dla mnie wielkim zaszczytem i ogromnym zobowiązaniem. Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję – powiedział zebranym. M. Zieliński zastąpił na tym stanowisku Łukasza Mikołajczyka, który choć ceniony za nieupolitycznianie swojego urzędu, musiał odejść na wniosek szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Chodziło o głośną budowę zamku w Stobnicy. Przeskalowana inwestycja w Puszczy Noteckiej wywołała kontrowersje, które odbiły się echem w całej Polsce. Były wojewoda tę inwestycję zalegalizował mimo medialnego szumu. W obronę wzięli go wielkopolscy samorządowcy, także z drugiej strony politycznej barykady. Jednak 15 grudnia odwołał go premier Morawiecki. Szefował WUW w Poznaniu ponad rok.
Michał Zieliński został powołany na stanowisko wojewody wielkopolskiego 29 stycznia 2021 roku.  Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, na kierunku Zarządzanie i Marketing. Od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej był zastępcą dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Oddziale Terenowym w Poznaniu. Jest także wiceprezesem PiS w okręgu pilskim (nr 38) i przewodniczącym komitetu terenowego tej partii w Obornikach. Prywatnie, jest ojcem trójki dzieci.(ak)