Shadow

O nas

Przemiany na Szlaku Piastowskim

Tygodnik lokalny, społeczno-informacyjny, wydawany przez wydawnictwo tylko z polskim kapitałem; działy tematyczne m.in. samorząd terytorialny, kultura, wieści gminne, sport, gospodarka w regionie, lokalna polityka, łączności z czytelnikami. Ukazuje się w powiecie gnieźnieńskim (miasto i gmina Gniezno, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Kłecko, Niechanowo, Czerniejewo, Łubowo) oraz w części powiatu wrzesińskiego (gmina Września, Nekla, Pyzdry), słupeckiego, żnińskiego, wągrowieckiego, poznańskiego.

„Przemiany” to tytuł niezależny, ale aktywnie współpracuje ze środowiskiem i organizacjami pożytku publicznego oraz innymi stowarzyszeniami i podmiotami w regionie, inicjuje społeczne działania, promuje wybitnych mieszkańców oraz ziemię gnieźnieńską. Tygodnik jest uznanym pismem opiniotwórczym i ma silną pozycję na lokalnym rynku prasowym, nie jest związany z żadną partią ani ugrupowaniem politycznym. Dysponuje też rozbudowanym działem reklam i ogłoszeń.

Pierwsze wydania czasopisma mającego w tytule „Przemiany” – jako „Przemiany Ziemi Gnieźnieńskiej” – dostępne i zachowane w redakcji datowane są od: styczeń – luty 1965 rok – nr 1. Tytuł był wydawany wówczas jako miesięcznik regionalny, a wydawcą było Poznańskie Wydawnictwo Prasowe RSW „Prasa”.

W obecnej formie, jako „Przemiany na Szlaku Piastowskim”, tytuł wydawany jest od grudnia 1994 roku, już od dłuższego czasu jako tygodnik. Właścicielem i wydawcą jest Wydawnictwo AGA należące do Ewy Błachowiak.