Shadow

Obwody szkolne z konsekwencją

W środę 27 marcaRada Miejska Trzemeszna podjęłauchwałę o podziale gminy na obwody szkolne. Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna zapowiada, że obwody szkolne będą konsekwentnie przestrzegane, aby wszystkie szkoły były równomiernie wypełnione uczniami.
Podjęta uchwała nie zmieniła obwodów szkolnych, które rada miejska ustaliła w 2017 roku, chodziło tylko o dostosowanie uchwały do aktualnie obowiązujących przepisów. K. Dereziński przyznał, że był elastyczny, jeśli chodzi o przestrzeganie obwodów szkolnych i dopuszczał pewną dowolność w tej kwestii, to jednak ma się zmienić. – Oczywiście, nie będziemy teraz rozdzielać uczniów w klasach już funkcjonujących, konsekwentne przestrzeganie obwodów dotyczy klas pierwszych roku szkolnego 2019-20 – mówił burmistrz.
W nowym roku szkolnym z danych statystycznych gminy wynika, że do klas pierwszych trafi 174 dzieci. Zgodnie z obwodami szkolnymi do SP nr 1 powinno trafić 79 uczniów, do SP nr 2 w Trzemesznie 46 uczniów, do SP w Kruchowie 31 uczniów, a do SP Trzemżal 16 uczniów. Rodzice 12 dzieci zadeklarowali, że ich pociechy trafią do szkół poza terenem gminy Trzemeszno.
W Gminie Trzemeszno już po raz kolejny jest mowa o konsekwentnym trzymaniu się obwodów szkolnych przez dyrektorów placówek oświatowych, dotychczas jednak często zdarzały się przyjęcia do szkół z innych obwodów. Nie można się temu dziwić, skoro subwencja dla szkół jest liczona na każdego ucznia. Czy tym razem ta konsekwencja będzie przestrzegana okaże się już wkrótce.
RENATA PAŁUCKA