Shadow

Odnowiony komisariat w Kłecku

W obecności naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów Agnieszki Bieńkowskiej – Nowackiej, st. specjalisty Małgorzaty Węsierskiej, I zastępcy komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, kom. Mariusza Masłowskiego, komendanta komisariatu kom. Bartosza Stankowiaka i włodarzy gmin Kłecka Adama Serwatki i Mieleszyna Artura Hańczaka oraz sekretarza gminy Kiszkowo Radosława Występskiego 3 kwietnia odbyło się oficjalne oddanie komisariatu w Kłecku do użytku.
Komisariat Policji w Kłecku przeszedł metamorfozę, obecnie jest po generalnym remoncie. Policjanci pełniący służbę w Kłecku jeszcze niedawno funkcjonowali w mocno zniszczonym budynku pamiętającym XX wiek. Obiekt wymagał generalnego remontu, jego wygląd i wyposażenie nie przystawały do realiów nowoczesności. We wrześniu 2020 roku rozpoczęły się prace związane z jego termomodernizacją. Na pierwszy ogień poszły schody wejściowe do budynku. W następnej kolejności zostały wymienione okna, ocieplony dach i ściany, wymienione bramy garażowe. Pierwszy etap prac zakończył się w 2021 roku. Następnie sukcesywnie prowadzone były kolejne prace, w tym wymiana pieca, prace sanitarne, elektryczne, wykończeniowe, aż po montaż mebli. Został przeprowadzony również demontaż istniejącego ogrodzenia, wykonanie i zamontowanie nowego ogrodzenia systemowego wraz z automatyczną bramą przesuwną i furtką.
Inwestycja finansowana była z budżetu Policji przy wymiernym wsparciu Gmina Kłecko, a także pomocy Gmina Mieleszyn oraz Gmina Kiszkowo. Obiekt z zewnątrz i wewnątrz zmienił się nie do poznania, salka odpraw, pomieszczenia pracownicze, toalety łazienki prezentują się w całkowicie nowej odsłonie. (inf. prasowa)