Shadow

Oficjalne otwarcie nowych domów dziecka w Gnieźnie

Po wielu miesiącach prac zakończyła się inwestycja polegająca na budowie dwóch, nowych domów dziecka przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie. W uroczystości otwarcia, która odbyła się we wtorek, 21 września, udział wzięli podopieczni placówki, dyrekcja i kadra placówki, samorządowcy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz straży, a także goście z sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej.
Przypomnijmy, ze względu na wymagania reformy pieczy zastępczej z 2011 roku, mimo trudnej sytuacji finansowej, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zdecydował o budowie dwóch zupełnie nowych, mieszczących do 14 osób każdy obiektów. Nowe, rodzinne domy dziecka o metrażu 120-130 metrów kwadratowych każdy, powstały tuż za budynkiem Domu Pomocy Społecznej. Mieszczą się na dwóch oddzielnych działkach o powierzchni po 900 metrów kwadratowych. W nowych domach znajdują się m.in. pokoje jedno i dwuosobowe, ogólnodostępny salon i wnęka kuchenna, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł. Podczas oficjalnego otwarcia starosta Piotr Gruszczyński podziękował osobom zaangażowanym w realizację tej inwestycji. Szczególne słowa wdzięczności skierował do nadzorującej inwestycję wicestarosty Anny Jung oraz Doroty Perlik, dyrektor PCPR w Gnieźnie.
Przybyli na uroczystość otwarcia m.in. radni powiatowi przekazali mieszkańcom domów słodkie prezenty i książki. Podczas oficjalnego otwarcia obiektów nie mogło zabraknąć tradycyjnego przecięcia wstęgi, którego wraz z dziećmi dokonali wicestarosta A. Jung, dyrektor D. Perlik, starosta P. Gruszczyński i przewodniczący Rady Powiatu D. Pilak. Po części oficjalnej przyszedł czas m.in. na zwiedzanie domów przez przybyłych gości, wspólny słodki poczęstunek, występy iluzjonisty, pokazy Straży Pożarnej i wspólne rozmowy. (bk)