Shadow

Ogólnopolska promocja i uroczyste „wodowanie” książki Mariusza Borowiaka

W sobotę,9 września o godzinie 16 w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie, odbędzie się ogólnopolska promocja i uroczyste „wodowanie” książki Mariusza Borowiaka „Wielkopolska na morzu”. Organizatorzy: CK „eSTeDe” w Gnieźnie, Powiat Gnieźnieński, Wydawnictwo „Stara Szuflada” i Shipwreck Expeditions – Wyprawy Wrakowe zapraszają na wyjątkowe spotkanie z pisarzem i piknik rodzinny w morskim klimacie, który rozpocznie się ok. godziny 17.
 W programie pikniku m.in.
– koncert muzyki szantowej „Moje ukochane…” w wykonaniu „Szkockiej Trupy”,
– gry i zabawy, które poprowadzą aktorzy z „Teatru za miastem”,
– warsztaty rękodzieła dla dzieci,
– wyśmienita grochówka.
Na stoisku będzie można również kupić w promocyjnej cenie premierową książkę Mariusza Borowiaka i inne tytuły autora wydane w Wydawnictwie „Stara Szuflada”. Patronat Honorowy nad imprezą objął starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński. Wstęp wolny!
*„Szkocka Trupa”* to zespół, który w 2004 r. założył Henryk Czekała „Szkot”, na co dzień lider grupy „Mechanicy Shanty”, a jeszcze wcześniej współzałożyciel zespołu „Ryczące Dwudziestki”. Podczas sobotniego koncertu usłyszymy szanty (marynarskie pieśni pracy), piosenki żeglarskie zarówno autorstwa Czekały, znane z repertuaru Mechaników Shanty, Ryczących Dwudziestek, jak i Jerzego Porębskiego, Witka Zamojskiego, Tomka Opoki, Janusza Sikorskiegoi wielu, wielu innych. Tylko na koncertach „Szkockiej Trupy” można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny, jak „Hiszpańskie dziewczyny”, „Cztery piwka“, „Umbriaga”, „Jacht rock’n’roll”, czy „Klipry”, „Wzgórza Walii”, „Maui” i „Miasto”, jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane. (inf. prasowa)