Shadow

Oldboje Lechity wygrywają Turniej im. Ryszarda Rubla i Adama Kroenke

W sobotę, 24 lipca na Stadionie Miejskim w Kłecku odbyła się piąta edycja Turnieju im. Ryszarda Rubla i Adama Kroenke – zmarłych działaczy tego klubu. Za czasów działalności obu panów, Lechita świecił największe swoje sukcesy w historii klubu (awans do IV ligi, oraz finał Okręgowego Pucharu Polski).
W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: GKS Lechita Kłecko, Sparta Janowiec Wielkopolski, WKS Owieczki oraz zespół Oldboy Lechita Kłecko, w której wystąpili tacy zawodnicy jak bracia Waldek i Jarek Kozłowscy, Jarek Tomkowiak, Bartosz Kapsa, bracia Piotr i Krzysztof Kubalewscy. Podczas turnieju odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa, która zmaga się z ciężką chorobą. Turniej został rozegrany systemem pucharowym (2×20 min.). W pierwszym półfinale zagrały drużyny Lechity Kłecko i Sparty Janowiec. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, a o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze z Janowca wygrywając 4:3. Drugi półfinał to rywalizacja Oldbojów Lechity Kłecko z WKS Owieczki. Mecz bardzo wyrównany zakończony wynikiem 1:1. Podobnie jak w pierwszym półfinale o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze Oldbojów wygrywając 3:2. W meczu o brązowy medal zmierzyły się drużyny WKS Owieczki i Lechity Kłecko. Wyraźnie lepszym okazał się zespół z Owieczek, który pewnie wygrał 3:0, a jedną z bramek zdobył Artur Borowiak. Finał okazał się bardzo emocjonujący, drużyny Sparty i Oldbojów stworzyły wyrównane widowisko. Lepszymi okazali się Oldboje, którzy po bramkach Rafała Walczaka i Bartosza Kapsy zwyciężyli 2:0.
Na zakończenie wręczono statuetki dla najlepszego strzelca i bramkarza oraz puchary za zdobyte miejsca. Pamiątkowe puchary, medale, statuetki wręczyła Mieczysława Kroenke wraz z burmistrzem Miasta i Gminy Kłecko Adamem Serwatką oraz zarządem klubu GKS Lechita Kłecko. (sportgniezno.pl)