Shadow

Olimpijczycy w Trzemesznie

Marika Popowicz – Drapała i Szymon Ziółkowski, wielokrotni reprezentanci Polski w zawodach lekkoatletycznych najwyższej rangi, zdobywcy medali, w tym także olimpijskich byli gośćmi Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie im. Polskich Olimpijczyków. W piątek, 31 maja szkoła obchodziła święto patrona na boisku piłkarskim pry hali OSiR w Trzemesznie. Goście właśnie z tej okazji spotkali się z młodzieżą, aby opowiadać o swojej karierze sportowej oraz odpowiedzieć na masę pytań.
Imprezę otworzył Sławomir Kupś, dyrektor szkoły. Następnie Eryk Chojnacki jako konferansjer prowadził dalszą częśćobchodów. Odbyła się prezentacja plakatów olimpijczyków wykonanych przez poszczególne klasy, zapalenie znicza olimpijskiego przez uczniów klasy VI b: Aleksandrę Olejniczak i Witolda Trzcińskiego oraz odczytanie apelu olimpijskiego przez uczennicę klasy VI b Wiktorię Rożek. Po części oficjalnej przyszedł czas na konkurencje sportowe.Uczniowie walczyli o miano najsprawniejszych uczniów oraz o najsprawniejszą klasę w swojej kategorii wiekowej, najlepsiotrzymali pamiątkowe medale i puchary. Czynna była także kawiarenka z napojami i posiłkiem m.in. w postaci owoców.
Już po sportowych emocjach w hali OSiR odbyło się przedstawienie artystyczne, a następnie spotkanie z olimpijczykami.Imprezę zakończył występ laureatów szkolnego konkursu wokalnego iwystęp grupy tanecznej.(kar)