Shadow

Olimpijczyk pokonany

Drużyna TS BASKET Gniezno występująca w koszykarskiej lidze U12 rozegrała 16 grudnia ostatni w tym roku mecz ligowy. Rywalem gnieźnianek był Olimpijczyk Ostrów Wlkp., który pojawił się w z mocnym postanowieniem rewanżu za porażkę w pierwszym meczu rozegranym w Ostrowie.
Od początku wynik spotkania oscylował wokół remisu, z niewielką przewagą TS BASKET (pierwsza kwarta 14:11). Przewaga wzrostu ostrowianek widoczna pod koszem i słaba skuteczność naszej drużyny nie pozwalały na zwiększenie przewagi. W połowie meczu na tablicy widniał wynik 28:21 dla Gniezna. Po przerwie próby zmiany taktyki wprowadzone przez trenera TS BASKET – Andrzeja Drygałę nie przyniosły pożądanego efektu. Rezultat po trzeciej kwarcie to 38:28 i nadal wynik pozostawał sprawą otwartą. W ostatnich minutach Olimpijczyk przyspieszył grę i zniwelował różnicę do 8 punktów, nie wykorzystał przy tym kilku okazji w rzutach osobistych. Przerwa na żądanie naszego trenera pozwoliła na uszczelnienie obrony w tej nerwowej końcówce. Ostatecznie gnieźnianki mogły znów świętować tańcem radości kolejne, trzecie już zwycięstwo w lidze U12, tym razem 50:41. Kolejne spotkanie ligowe odbędzie się 16 stycznia i będzie to mecz wyjazdowy z UKS Lider Swarzędz.
TS Basket Gniezno: Wiśniewska 16, Daniuk 13, Cieślewicz 4, Wygryz 4, Święszkowska 4, Czyżak 2, Dolatkowska 2, Małkowska 2, Tomczak-Nitka 2, Manuszak 1, Kordońska, Pasiowiec, U. Kaczmarek (na)