Shadow

Orkiestra „grała” w Gminie Gniezno

Gmina Gniezno, jak każdego roku, zaangażowała się działania na rzecz WOŚP. W sobotę, 29 stycznia w Szczytnikach Duchownych odbył się bieg dzieci na 400 m. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wydarzenie można zaliczyć do udanych.
Imprezę zorganizowano w ramach wydarzenia towarzyszącego – „Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy”, które gmina wsparła finansowo. Osoby zgromadzone na boisku przy Szkole Podstawowej w Szczytnikach Duchownych przywitały biegaczy na trasie do Warszawy. Organizatorem wydarzenia w Szczytnikach Duchownych była wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka wraz z radnym Jakubem Fryzą. Do biegu na 400 m dla najmłodszych dołączyli też biegacze, którzy przybiegli z Gniezna. Start biegu pistoletem na kapiszony zasygnalizowała wójt Maria Suplicka. Na wszystkich uczestników biegu czekały pamiątkowe medale. Dla biegaczy tych dużych i małych słodkie przekąski oraz ciepłą herbatę przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kura” ze Szczytnik Duchownych. Imprezę poprowadził DJ Lary.
Tego samego dnia odbył się również festyn w Strażnicy w Strzyżewie Smykowym. Były m.in. licytacje, morsowanie oraz przejażdżka Autosanem. Na miejsce zjechało kilka zastępów OSP z gmin ościennych. Przyjechało też sporo mieszkańców Gminy Gniezno, którzy chętnie zasilali puszkę WOŚP. Nie zabrakło także wójt Gminy Gniezno Marii Suplickiej. – Dla mnie osobiście wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to rzecz oczywista. Cieszy fakt, że mieszkańcy naszej gminy tak mocno zaangażowali się w pomoc i podarowali swoje rzeczy na licytację WOŚP. Warto pomagać i angażować się w organizację takich wydarzeń, bo dobro zawsze do nas wraca. Dziękuję wszystkim za tak owocną pracę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy/– /mówiła wójt Maria Suplicka.
W Strzyżewie Smykowym na dzieci czekała animatorka, która malowała chętnym twarze, można było zobaczyć zabytkowe pojazdy wojskowe, a także skosztować pysznych smakołyków, które na to wydarzenie przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Woli Skorzęckiej, Strzyżewa Paczkowego, Jankowa Dolnego oraz Szczytnik Duchownych. (inf. prasowa)