Shadow

Oszukała setki ludzi, została zatrzymana

*Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób zatrzymali kobietę poszukiwaną czerwoną notą Interpolu, europejskim nakazem aresztowania i 17 listami gończymi wydanymi przez Sądy Rejonowe w całym kraju. To Daria B., gnieźnianka która oszukała setki ludzi z całej Polski. *
Schemat działania Darii B. był zawsze taki sam. Kobieta w mediach społecznościowych sprzedawała rzeczy, przeważnie było to obuwie i odzież. W większości przypadków po otrzymaniu wpłaty na konto zamówiony towar nie docierał do osoby kupującej, albo nie spełniał oczekiwań zamawiającego. Kontakt ze sprzedającą się urywał. Chociaż proceder rozpoczął się kilka lat temu, o sprawie zrobiło się głośno w 2021 roku – wówczas okazało się, że osoby poszkodowane liczone są w setkach.
Daria B. za liczne oszustwa została skazana prawomocnymi wyrokami sądowymi, jednak nie trafiła do więzienia, ponieważ przez długi czas pozostawała nieuchwytna. Nieoficjalnie mówiło się, że przebywa za granicą.- Od połowy 2022 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzili poszukiwania 29-letniej mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego. Tropy wiodły ich do Niemiec i Holandii. Pomimo intensywnych czynności, poszukiwana kobieta skutecznie się ukrywała. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie zbierane w tej sprawie informacje. – W pewnym momencie ustalili, że 29-latka ma nowego partnera i sporadycznie przyjeżdża do Polski, gdzie przebywa u jego rodziny na terenie województwa lubelskiego – informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i dodaje, że pod koniec sierpnia w sprawie nastąpił przełom. Okazało się, że poszukiwana przyjechała do Polski na uroczystości rodzinne. – W sobotę, 26 sierpnia rano funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, w którym przebywała 29-latka. Została zatrzymana, po czym trafiła do policyjnego aresztu w Białej Podlaskiej – mówi rzecznik prasowy gnieźnieńskiej policji. Poszukiwana rozpoczęła już odbywanie zasądzonej przez wymiar sprawiedliwości kary więzienia, wynoszącej 10 lat i 8 miesięcy. (oks)