Shadow

Otwarto kąpielisko w Kłecku

W sobotę, 2 lipca na kąpielisku w Kłecku miało miejsce oficjalne otwarcie sezonu. W Gminie Kłecko obecnie funkcjonuje jedno oficjalne kąpielisko. Jego administrowaniegmina powierzyła spółce Zakład Gospodarski Komunalnej.
 Chcieliśmy uatrakcyjnić to miejsce i wzbogacić jego infrastrukturę, tak, aby mieszkańcy oraz przejezdni turyści mogli cieszyć się spokojnym wypoczynkiem – wyjaśnia Adam Serwatka, burmistrz Kłecka. Od chwili, kiedy zadanie administrowania plażą przejęła gminna spółka zakupione zostały: kontener dla ratowników, leżaki plażowe, ławy i stoły pod wiatę, wykonane zostało oświetlenie pomostu, a także plaży, do miejsca wypoczynku i rekreacji doprowadzony został prąd i woda. Dzięki takiemu rozwiązaniu być może w przyszłości nawiązana zostanie długofalowa współpraca z przedsiębiorcami, którzy będą chcieli w tym miejscu otworzyć mobilne punkty gastronomi, które jak wiadomo w takich miejscach cieszą się dużym zainteresowaniem.
 Pomysł sobotniej imprezy na plaży miał na celu zachęcenie mieszkańców do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w okresie całych wakacji, szczególnie w czasach wzrastających cen zorganizowanego wypoczynku letniego. Podczas imprezy dzieci korzystały z atrakcji w postaci dmuchanych zamków, zorganizowanych zajęć tanecznych latino prowadzonych przez instruktora, można było skorzystać z przejażdżek pojazdem wojskowym wodno-lądowym, a na końcu paralotniarze z Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy zrzucili dzieciom z nieba słodką niespodziankę. Nie zabrakło muzyki i wspólnych tańców, impreza zakończyła się po godzinie 23. Organizatorzy imprezy cieszą się, że spotkała się ona z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. – Będziemy cały czas podnosić poziom tego miejsca, w końcu Gmina Kłecko na swoich terenach ma bardzo dużo jezior – podsumował na zakończeniu imprezy Adam Serwatka. (kar)