Shadow

Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Plażowej w Trzemesznie

Zawodnicy z Poznania zostali Mistrzami Otwartych Turniejów Piłki Siatkowej Plażowej w Trzemesznie zarówno w kategorii mixt jak i męskiej. W sobotę, 31 lipca na boiskach OSiR do piłki plażowej w Trzemesznie aż 27 drużyn zagrało w otwartym turnieju piłki siatkowej plażowej. W kategorii mixt udział wzięło 15 drużyn, natomiast w kategorii męskiej walczyło 12 drużyn.
Zawodnicy przyjechali do Trzemeszna z Poznania, Bydgoszczy, Jarocina, Kalisza, Słupcy, Strzelna, Kopydłowa oraz Wrześni. Gminę Trzemeszno reprezentowała Julia Stablewska. Turnieje w obu kategoriach zostały rozegrane systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych meczów. W kat. mixt do półfinałów awansowały drużyny: Łucja Koziorowska/Oskar Laskowski (Poznań), Michalina Rakowska/Paweł Michalski (Kopydłowo/Września), Karolina Kohut/Aleksander Poznański (Poznań) oraz Julia Stablewska/Igor Rybak (Niewolno/Bydgoszcz). Spotkanie Koziorowska/Laskowski kontra Rakowska/Michalski wynikiem 21:19 wygrała drużyna Rakowska/Michalski i spotkali się w finale z Kohut/Poznański, którzy pokonali w drugim półfinale Stablewską/Rybak 21:14. W meczu o III miejsce okazała się lepsza drużyna z Poznania pokonując lokalną zawodniczkę z partnerem (Stablewska/Rybak) minimalnym wynikiem 22:20. Natomiast finał pomiędzy Rakowska/Michalski, a Kohut/Poznański dał wygraną drużynie z Poznania, czyli Karolinie Kohut i Aleksandrowi Poznańskiemu.
W turnieju męskim zagrało 12 drużyn. W półfinałach walczyli: Aleksander Poznański/Oskar Laskowski (Poznań) kontra Mateusz Duszyński/Michał Drożyński (Bydgoszcz) oraz Mateusz Wieczorek/Bartosz Robak (Poznań) przeciw Mateuszowi Skrzypińskiemu/Bartoszowi Haberland (Poznań). Pierwszy półfinał dał awans do meczu o I miejsce drużynie Duszyński/Drożyński (23:21), z drugiego półfinału awansowali Wieczorek/Robak, którzy pokonali przeciwników 21:18. W meczu o III miejsce zwyciężyli Poznański/Laskowski pokonując Skrzypińskiego/Haberlanda aż 21:10, natomiast w finale okazali się lepsi Wieczorek/Robak pokonując Duszyńskiego/Drożyńskiego minimalnie 23:21. Organizatorami mistrzostw był OSiR w Trzemesznie. (kar)