Padła twierdza Gniezno po 1426 dniach!

Wszystko co dobre kiedyś się kończy; przekonali się o tym piłkarze Mieszka w sobotę, 13 kwietnia. Tego dnia podopieczni Jakuba Ostrowskiego i Damiana Ludwiczaka przed własną publicznością Chemika Bydgoszcz. Trzynastka dla gnieźnian, którzy byli zdecydowanym faworytem okazała się pechowa. Biało-niebiescy bowiem z placu gry schodzili pokonani przegrywając 0:1. Tym samym twierdza Gniezno po 1426 dniach bez przegranego meczu została zdobyta. Od początku spotkania przewaga była po stronie Mieszka. Zostało to udokumentowane 2 groźnymi akcjami. Najdogodniejszą sytuację do zdobycia gola zmarnował w 8 minucie Adrian Kaliszan. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Pawlaka, piłkę uderzoną głową przez obrońcę gnieźnieńskiego zdołał wybronić bramkarz Chemika. W kolejnych minutach wprawdzie walka o piłkę toczyła się na całej szerokości boiska gnieźnieńskiego, jednak do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola.
Po zmianie stron nadal na boisku dominowali gnieźnianie, groźne kontratakując. Tak było 51 minucie, kiedy po szybkiej akcji całej drużyny Mieszka została zdobyła bramka, która jednak nie została uznana. Na strzał na bramkę gości zdecydował się z 16 m Radosław Mikołajczak. Uderzoną piłkę przez Mikołajczaka zdołał sparować bramkarz gości. Piłka trafiła pod nogi Krzysztofa Wolkiewicza, który wprawdzie umieścił ją w bramce, był jednak na pozycji spalonej. W 60 minucie po raz kolejny groźnie zrobiło się przed bramką Chemika. Krzysztof Wolkiewicz dograł piłkę w polu karnym gości do Radosława Mikołajczaka, a ten z 11 m posłał ją w stronę bramki gości, jednak strzał Mikołajczaka zdołał wybronić bramkarz przyjezdnych. Trzy minuty po tej akcji plac gry musiał opuścić za brutalny faul Damian Pawlak, który został ukarany czerwoną kartką.
Od tego momentu mieszkowcy mecz kończyli w dziesiątkę. Brak jednego zawodnika w szeregach Mieszkach skrzętnie wykorzystali rywale. W 67 minucie za sprawą Wojciecha Mielcarka goście zdobyli gola. Gnieźnianie w 75 minucie mogli doprowadzić do remisu, jednak po strzale z 18 m w wykonaniu Adama Koniecznego piłka minęła słupek bramki gości. Mieszko ostatecznie przegrał z Chemikiem 0:1. Szkoda straconych punktów i tego, że gnieźnianom nie udało się utrzymać wyśrubowanego wyniku w postaci 1426 dni bez przegranego meczu u siebie.
Mieszko: Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski, Adrian Kaliszan, Mateusz Ławniczak, Adam Konieczny, Damian Pawlak, Dawid Radomski, Krzysztof Wolkiewicz, Igor Łuszczewski (69 Szymon Pająk), Mikołaj Panowicz, Radosław Mikołajczak.
Już 20 kwietnia do Gniezna zawita Górnik Konin. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 14.