Shadow

Pamięci Anny Jantar

W piątkowe popołudnie, 24 stycznia sala widowiskowa Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie zapełniła się mieszkańcami gminy i miasta Witkowo, którzy skorzystali z zaproszenia Mariana Gadzińskiego, włodarza gminy Witkowo nakoncert noworoczny w wykonaniu Katarzyny Zawady.
Katarzyna Zawada, to absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, wydziału wokalno-aktorskiego. Z wykształcenia również pianistka. Laureatka wielu konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Zdobywczyni Złotej Eurydyki, I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German, Moskwa 2015. Licznie zgromadzona publiczność podczas dwóch koncertów miała prawdziwą ucztą muzyczną, gdyż występy artystki w autorskim programie poświęconym pamięci Anny Jantar, wywarł na słuchaczach ogromne wrażenie. Czas między kolejnymi częściami koncertu wypełniał towarzyszący wokalistce ojciec, Andrzej Zawada, który opowiadał o życiu Anny Jantar, co jeszcze bardziej przybliżyło zebranym jej postać.
Młoda artystka zaprezentowała własnąinterpretację takich przebojów Anny Jantar jak: Tyle słońca w całym mieście, Nic nie może wiecznie trwać, Przetańczyć z Tobą chcę całą noc… i wiele innych pięknych piosenek. Wokalistka jest obdarzona wspaniałym i podobnym do oryginału głosem. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami, słuchacze wyrażali swój zachwyt i szacunek oklaskując występ na stojąco oraz zapraszali wykonawczynię do zaśpiewania kolejnego utworu. Koncert dostarczył wiele wzruszeń, a niektórym nawet zakręciła się łza w oku. Występ zapewne zapadnie wszystkim słuchaczom, niezależnie od wieku, zarówno tych, którzy pamiętają Annę Jantar, jak i młodych, którzy może o tej piosenkarce słyszeli po raz pierwszy.
Na zakończenie koncertu głos zabrali włodarze gminy i miasta Witkowo: Marian Gadziński, burmistrz Gminy i Miasta Witkowo oraz Marek Wiatrowski, zastępca burmistrza gminy i miasta Witkowo, którzy podziękowali piosenkarce pięknymi kwiatami.(es)