Shadow

Pewna wygrana MKS URBIS w Poznaniu

W sobotę, 25 lutego drużyna MKS URBIS Gniezno rozegrała kolejny mecz w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet w piłce ręcznej. Tym razem gnieźnianki udały się na mecz do stolicy Wielkopolski, by tam zmierzyć się z drużyną UKS Handball Poznań.
W pierwszym pojedynku obu ekip gnieźnianki wysoko pokonały w meczu bez historii swoje rywalki 48:16. Tym razem również spotkanie przebiegało pod dyktando gnieźnianek. MKS URBIS od początku meczu prowadził i tak aż do końca tej konfrontacji. Do przerwy zespół z Grodu Lecha prowadził 23:15. Tak niską przewagę zawdzięczały tylko brakiem swojej skuteczności. Gnieźnianki w samej pierwszej odsłonie powinny rzucić co najmniej 10 bramek więcej.
W drugiej połowie na parkiecie nic się nie zmieniało. Niepodzielnie panowały zawodniczki MKS URBIS. Trenerzy z Gniezna rotowali składem, aby wszystkie wpisane w protokół zawodniczki miały szansę zaprezentowania na boisku. Ostatecznie po meczu bez historii MKS URBIS Gniezno pokonał Handball Poznań 45:26. Wygrana szczypiornistek z Pierwszej Stolicy Polski mogła być bardziej okazała, ale gnieźnianki przez całe spotkanie raziły swoją nieskutecznością w sytuacjach stuprocentowych. Mimo słabszego meczu cieszy kolejna wygrana i podtrzymane pasmo zwycięstw.
Następny mecz MKS URBIS rozegra przed własną publicznością w hali przy ul. Paczkowskiego w sobotę, 4 marca o g. 17. Przeciwnikiem gnieźnianek będzie MKS Zagłębie II Lubin.
MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Daria Tarczyńska – bramkarki; zawodniczki pola – Joanna Różańska (7), Ewa Nowicka (5), Marta Wojtkowiak (4), Natalia Niedzielska (6), Maja Bielińska (2), Marta Giszczyńska (8), Martyna Dolacińska (4), Karolina Chojnacka (1), Kamila Stankiewicz, Martyna Bigoszewska -Jackowiak(4), Monika Łęgowska (1), Martyna Rachela (1), Monika Walkowska (2). (sportgniezno.pl)