Shadow

Pewna wygrana MKS URBIS

{CAPTION}
W niedzielę, 11 grudnia piłkarki ręczne MKS URBIS Gniezno rozegrały ostatni mecz I rundy spotkań o mistrzostwo II ligi kobiet. Gnieźnianki zdają się być nie do zatrzymania w obecnym sezonie. Wygrywają mecz za meczem i pewnie zmierzają do upragnionego celu, jakim jest awans do I ligi.
W ostatnim meczu tego roku rywalem drużyny z Gniezna był zespół AZS AWF Poznań. Pojedynki między tymi zespołami w przeszłości dostarczały kibicom sporo emocji. W obecnym sezonie obie ekipy znajdują się po przeciwnych biegunach tabeli. Zanim jednak rozpoczęły się zawody miała miejsce mała uroczystość. Otóż nagrodą starosty gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej zostały nagrodzone trzy obecne zawodniczki MKS URBIS Gniezno: Joanna Różańska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak i Lidia Kobyłecka, a także miejscowi trenerzy Robert Popek i Roman Solarek. Po części oficjalnej rozpoczął się już mecz. Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando miejscowej drużyny. Gnieźnianki osłabionej przed sezonem drużynie akademiczek dawały lekcję handballu. Team z Pierwszej Stolicy Polski pierwszą bramkę stracił dopiero w 21 minucie meczu. Wtedy na świetlnej tablicy widniał wynik 11:1 dla miejscowych. Poznanianki nie potrafiły przeciwstawić się znakomicie grających w obronie gnieźniankom. Po zmianach poczynionych w składzie miejscowych przez ich trenerów przyjezdnym udało się jeszcze kilka razy trafić do bramki MKS URBIS. Mimo to do przerwy dziewczęta z Gniezna prowadziły 14:6. W przerwie meczu miała miejsce kolejna niespodzianka, tym razem dla zawodniczek grup młodzieżowych MKS URBIS. O niespodziankę postarał się miejski magistrat. Prezydent Tomasz Budasz w towarzystwie swojego zastępcy Michała Powałowskiego wręczyli reprezentantom wszystkich grup młodzieżowych miejscowego klubu pamiątkowe koszulki. W drugiej połowie meczu nic się nie zmieniało. Gnieźnieńskie szczypiornistki panowały na parkiecie. Trenerzy zaczęli próbować różnych ustawień i nadal rotowali grającymi. Bardzo licznie zgromadzona publiczność (pełna hala) miała po raz kolejny okazję zobaczyć pewne zwycięstwo swoich pupilek. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka wygrały z AZS AWF Poznań 34:12. MKS URBIS Gniezno po VII kolejkach I rundy zajmuje fotel lidera II ligi kobiet grupy 1 z czterema punktami przewagi nad Liderem Świebodzin i AP Poznań. Gnieźnianki są nadal jedyną drużyną bez porażki.
MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Weronika Wilkosz, Daria Tarczyńska – bramkarki oraz zawodniczki pola: Martyna Bigoszewska-Jackowiak (3), Karolina Chojnacka (3), Kamila Stankiewicz, Natalia Niedzielska (1), Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska (6), Joanna Różańska (10), Monika Łęgowska, Ewa Nowicka (2), Marta Wojtkowiak (7), Martyna Rachela, Martyna Dolacińska (1), Katarzyna Ochocka. (sportgniezno.pl)