Shadow

Pięć razy „Hit” w powiecie

Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku. „Hit” za rok 2018 to już kolejna, 24. edycja tego konkursu, którego organizatorem jest Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów z siedzibą w Pile. Uroczysta gala podsumowująca ubiegłoroczną edycję odbyła się 15 lutego w poznańskim IBB Andersia Tower.
Do konkursu rekomendowano łącznie 336 przedsiębiorstw w 7 kategoriach, zakwalifikowano 80 podmiotów, jako spełniające wymagania regulaminowe, do dalszych etapów. Wśród laureatów nagrodzono 5 reprezentantów powiatu gnieźnieńskiego. „Hity” trafiły one do: Zakładu „Elektro” – Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Zobel, Centrum Finansowo – Doradczego „FINexpert” Michała Kałuży, PPHU „Lismar” Marcina Stawskiego, „Sofex” Mirosława Gąsiora oraz Projektowanie, Nadzory, Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie z władzami powiatu i dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Agnieszką Rzempałą -Chmielewską spotkali się przedstawiciele podmiotów, laureatów tej edycji konkursu, a mających swoją siedzibę i prowadzących działalność na terenie powiatu gnieźnieńskiego. – Powiat gnieźnieński bardzo się cieszy, że w 24. edycji „Hitów 2018” uznanie znalazło 5 naszych firm. Wyeksponowane zostały firmy z segmentu budowlanego. Mamy mocny ten sektor, a te 5 podmiotów wcześniej zostało docenionych w naszym lokalnym konkursie „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” i to potwierdza, że kapituła „Hitów” doceniła to, co wcześniej dostrzegliśmy – powiedział starosta powiatu gnieźnieńskiego Piotr Gruszczyński. – Zwróciliśmy uwagę na pewną tendencję – wszyscy laureaci są powiązani z rynkiem budowlanym, od producenta mebli po wykonawstwo w segmencie elektroenergetycznym – zaakcentował Mariusz Mądrowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.
Jerzy Zobel – Zakład „Elektro” („Hit” w kategorii usługa roku): – Moja firma ma 45 lat i to miłe, że ktoś mnie zauważył. Mamy też nagrodę „Orła”. Nie mamy problemów z pracownikami, którzy zostali w tej firmie wyuczeni. Wśród zatrudnionych nie ma żadnych obcokrajowców, są sami gnieźnianie.
Mirosław Gąsior – firma „Sofex” („Hit” II stopnia w kategorii firma roku): – Moja firma działa 27 lat, produkujemy meble na rynki zachodnioeuropejskie, głównie Holandia, Belgia i Niemcy oraz Francja. To meble tapicerowane. Mamy też nagrodę „Orla” w trzech kategoriach – eksporter, lider ekologii oraz średnie przedsiębiorstwo. „Hit” to uhonorowanie naszej 27-letniej pracy.
Marcin Stawski, prezes zarządu spółki „Lismar” („Hit” Platynowy w kategorii oferta roku): – Nasza firma zajmuje się między innymi armaturą przemysłową, zaporową i przeciwpożarową. Rozwijamy się w kierunku usług deweloperskich, przez budowę domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Zamierzamy pobudować kilka zespołów budynków o wysokim standardzie wykonania.
Michał Kałuża, szef spółki „FINexpert” („Hit” Platynowy w kategorii oferta roku): – „Hit” to z jednej strony wyróżnienie, a z drugiej – to ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jesteśmy firmą obsługową, zajmującą się małymi i średnimi przedsiębiorstwami – doradztwem finansowym i gospodarczym. Wyróżnienie to otrzymaliśmy za wprowadzenie instrukcji i procedur RODO w małych i średnich przedsiębiorstwach.
Maciej Galantowicz – Projektowanie, Nadzory, Wykonawstwo w Branży Elektrycznej („Hit” w kategorii usługa roku): – Zajmujemy się kompleksową obsługą inwestycji energetycznej, w 95 procentach wykonujemy projekty i sieci elektroenergetyczne. „Hit” zdobyliśmy po raz pierwszy i jest to nagroda prestiżowa. Zostaliśmy zauważeni na rynku.
JAROSŁAW WALERCZAK