Shadow

Pierwsze dni czerwca? Tylko w MOK. A we wrześniu muzyczna niespodzianka

Prezydencki Dzień Dziecka oraz Koncert Letni – to atrakcje, które przygotował Miejski Ośrodek Kultury na pierwsze czerwcowe dni, które przypadną akurat w weekend. Przy okazji władze ośrodka zdradziły plany na pierwszy koncert w nowym, powakacyjnym, sezonie artystycznym.
Dzień Dziecka to żelazny punkt wszystkich czerwcowych imprez i miły akcent rozpoczynający ten miesiąc. Nie inaczej będzie w MOK, gdzie na Zielonym Zapleczu odbędzie się kolejny Prezydencki Dzień Dziecka, na który zaprasza włodarz Gniezna Tomasz Budasz. W godzinach od 16 do 19 w dniu 1 czerwca, na wszystkie dzieci i ich opiekunów czekać będą m.in. Trolle, ale także grupy na co dzień występujące w MOK. – Będą pokazy zumby, warsztaty taneczne, a gwiazdą w tym roku będzie Ania Kukawska, aktorka, piosenkarka, odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu „Policjantki i policjanci” – zdradza kolejne atrakcje Janka Matyska z MOK. – To osoba znana i lubiana szczególnie przez dzieci i młodzież. Wykona na naszej scenie piosenki ze znanych bajek i zaprosi do wspólnej zabawy wszystkie dzieci – zachęca instruktorka, by 1 czerwca zajrzeć właśnie do MOK. Oprócz występów estradowych, wokół będzie dużo atrakcji – dmuchana zjeżdżalnia, nie zabraknie oczywiście waty cukrowej, stoiska powroźnika i zabawkarskiego, odbędą się turnieje w minigolfa, szachy, a ci, którzy do tego czasu nie nabędą jeszcze upominków dla najmłodszych, dostaną szanse nadrobienie zaległości i zakupienia sympatycznych zabawek na specjalnym stoisku.
Dwa dni po tym wydarzeniu, w niedzielę 3 czerwca o godzinie 17, ponownie Zielone Zaplecze MOK wypełni się gwarem i zabawą, bowiem swoje talenty zaprezentują zespoły i grupy estradowe, na co dzień ćwiczące właśnie w MOK. To okazja do zaprezentowania tego, czego dzieci i młodzież nauczyli się podczas chylącemu się ku końcowi sezonowi artystyczno-kulturalnemu. – Koncert dedykujemy wszystkim rodzicom, rodzinom i opiekunom uczestników naszych zajęć. To będzie taka forma podsumowująca umiejętności, które nabyli uczestnicy licznych sekcji od września do maja. W ten sposób pokazujemy cel przychodzenia do MOK – zauważa Dariusz Pilak, dyrektor ośrodka.
Jeszcze przed zbliżającymi się wakacjami, władze MOK zdradzają niespodziankę, którą szykują na rozpoczęcie nowego sezonu. Dziewiątego września w Gnieźnie wystąpi Krystyna Prońko i oficjalnie zainauguruje 65. sezon w Miejskim Ośrodku Kultury. – To będzie wielkie wydarzenie artystyczne – mówi Kamilla Kozłowska z MOK. – Marka piosenkarki jest tak znana, że jej 50-letnia droga artystyczna okraszana wspaniałymi koncertami, płytami, przebojami, jest wspaniała – dodaje. Artystka wystąpi na scenie MOK 9 września o godzinie 17.30. Bilety na to wydarzenie w cenie 60 złotych, można będzie nabywać już od 21 maja. (ak)