Pierwsze punkty futsalistów

W sobotę, 14 października, w spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno podejmował w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego Unisław Team Unisław. Mecz drużyn z dolnej części ligowej tabeli zakończył się wygraną gnieźnian 3:1. Biało-niebiescy zdobyli po wcześniejszych trzech porażkach pierwsze punkty ligowe w trwającym sezonie 2017/2018.
Pierwszą bramkę dającą prowadzenie 1:0 zdobyli gnieźnianie. W trzeciej minuciena listę strzelców w szeregach biało-niebieskich wpisał się Marcin Daszczuk. Trzy minuty później padł drugi gol dla futsalistów Mieszka (2:0). Po rewelacyjnej akcji gospodarzy Paweł Kaźmierczak precyzyjnie podał do Marcina Gresera, który ze stoickim spokojem silnym strzałem umieścił piłkę w bramce Unisławia Team. W odpowiedzi bramkę kontaktową w 12 minucie zdobyli goście i było 2:1. Autorem gola w ekipie Unisławia Team okazał się Karol Kaczmarek. Pierwszy komplet trzech punktów w sezonie 2017/2018 zespół futsalistów Mieszka zapewnił sobie w drugiej części meczu. W 36 minucie zdobyciem trzeciej bramki gnieźnianie ustalili końcowy wynik spotkania na 3:1. Gol po dograniu piłki przez Bartosza Banasika dla MKS Mieszko zapisał na swoim koncie Marcin Daszczuk. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji, żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć kolejnych goli i mecz ostatecznie po ciekawym i emocjonującym przebiegu wygrał Mieszko 3:1.
Mieszko: Dawid Kasprzyk, Maciej Zięba (bramkarze) – Marcin Daszczuk, Marcin Marcinkowski, Bartosz Banasik, Alan Polus, Mikołaj Bereźnicki, Paweł Kaźmierczak, Szymon Słowiński, Łukasz Chełmikowski, Marcin Greser, Adam Heliasz.
Następne spotkanie zespół futsalistów Mieszkarozegra 21-22 października na wyjeździe z zespołem LSSS/wybierzLębork.pl Lębork. (RS)