Shadow

Piotr Rodak „królem pączków”

W „tłusty czwartek”, 28 lutego w Domu Kultury w Trzemesznie odbyły się zawody w jedzeniu pączków. Dziewięciu śmiałków rywalizowało o tytuł „króla pączków”, aby go zdobyć należało w jak najkrótszym czasie zjeść aż 10 tych przysmaków.
Pierwsze Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w Jedzeniu Pączków to pomysł Michała Świątka, który został zrealizowany przez jego stowarzyszenie Boxing Trzemeszno i Dom Kultury. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach i jak się szybko okazało, 10 pączków to wyzwanie, któremu podołali tylko nieliczni, zwłaszcza, że w trakcie jedzenia nie wolno było popijać. Najszybciej całą porcje udało się zjeść Piotrowi Rodakowi, jego czas to nieco ponad 12 minut. Drugie miejsce zajął Tomasz Hęś, a trzecie Ariel Jakubczyk. Pozostali uczestnicy zawodów to – Marcin Szablewski, Tomasz Łukomski, Bartosz Kos, Dominik Szoszorek, Daniel Swoboda, Karol Jakubczyk.
Zmagania śmiałków obserwowali liczni kibice. Cała impreza przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Po wręczeniu nagród, organizatorzy zaprosili wszystkich na pączkowy poczęstunek i kawę. (kar)