Shadow

Place zabaw w gminie Gniezno są czyste i bezpieczne

Do południa w czwartek, 2 lipca radni z Rady Gminy Gniezno, z komisji gospodarki rolnej, ochrony środowiska i porządku publicznego wizytowali m.in. place zabaw i oceniali je pod względem czystości i bezpieczeństwa. Pod względem czystości place zabaw otrzymały od radnych notę w wysokości 10 punktów.
Radni Wioletta Nawrocka, Kamila Butrymowicz, Bolesław Dziel, Ryszard Majewski, Zygmunt Lewandowski, Patryk Dobrzyński na czele z przewodniczącą komisji Marią Brykczyńską i wraz z zastępcą wójta Maciejem Mądrym i kilkoma urzędnikami z Urbanistyki, Budownictwa i Infrastruktury odwiedzili place zabaw we wsiach: Wierzbiczany, Osiniec, Kalina, Strzyżewo Smykowe, Strzyżewo Paczkowe, Lubochnia i Lulkowo. Radni ocenili czystość na placach zabaw na 10 punktów, a bezpieczeństwo na nich na 9 punktów (10 punktów zdobył tylko plac zabaw pod względem bezpieczeństwa w Strzyżewie Paczkowym).
Ale nie ma powodów do obaw, ponieważ niektóre z tych placów wymagają bieżących remontów, ogrodzenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa, czy uzupełnienia piasku w piaskownicach, pod huśtawkami i zjeżdżalniami. Radni ocenili stan placów zabaw, jako zadowalający. Wystosowali też kilka wniosków w tym m.in. dotyczący tego, żeby w budżecie gminy wyodrębnić osobny fundusz na remonty i bieżące utrzymanie placów zabaw. (bk)