Shadow

Poczujmy „przedSMAK lata”!

Miody, kiszonki, owoce sezonowe i wiele innych smacznych oraz zdrowych produktów będzie można nabyć już wkrótce podczas wyjątkowego wydarzenia. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zaprasza na Kiermasz Produktów Rolno – Ogrodniczych „przedSMAK lata”.
Kiermasz Produktów „Rolno – Ogrodniczych” „przedSMAK lata” to nic innego, jak doskonale już znane mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego „Truskawkowe pole”. – To nasze „Truskawkowe pole” tak się rozrosło, że poza truskawkami mamy miód, kompoty, różnego rodzaju inne warzywa i owoce. W tym roku po raz pierwszy to nasze „Truskawkowe pole” postanowiliśmy zrobić w nowej odsłonie, pod nową nazwą – informuje Anna Jung, wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego i dodaje, że mimo iż zmieniła się nazwa wydarzenia, nie zmienił się jej cel. – Uważam, że trzeba promować naszych rolników. Chcemy pokazać, że wśród nas są mali rolnicy, w sensie mali areałem, którzy posiadają zdrowe produkty rolne i potrafią je przetwarzać w taki sposób, żeby było w nich jak najmniej chemii. To wydarzenie jest organizowane po to, żebyśmy my, jako mieszkańcy, mogli skorzystać z tych zapraw, z tych przetworów, z tych owoców i warzyw – dodaje wicestarosta. Na tegorocznym kiermaszu królować będą nie tylko warzywa i owoce – w tym (oczywiście!) nasza polska, słodka truskawka – ale również miody, produkty mleczne i kiszonki. – Będą to produkty bardzo wysokiej jakości, bez konserwantów, bez żadnych dodatków. Smaczne i zdrowe – podkreśla Janusz Winiarski, zastępca dyrektora w Wydziale Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Wśród wystawców obecni będą m.in. Małgorzata Łucjan z Pasieki Rodzinnej Łucjan w Gnieźnie, oferującej np. miody rzepakowe, wielokwiatowe i akacjowe oraz Mariusz Stelmaszyk z miejscowości Małachowo Szemborowice (gmina Witkowo), który posiada bogatą ofertę kiszonek, octów, zakwasów, kompotów i in.
*Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty rodzimych producentów. Kiermasz odbędzie się 15 i 16 czerwca w godzinach 10-16 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie (ul. Papieża Jana Pawła II 9/10).*
KINGA STRZELEC