Shadow

Podpisanie umów w ramach programu Maluch+ w Czerniejewie

Gmina Czerniejewo otrzymała rządowe wsparcie z programu Maluch+. W imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka umowy w ramach modułu 1 i 2 z burmistrzem miasta i gminy Czerniejewo Tadeuszem Szymankiem podpisała wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.
Gmina Czerniejewo otrzymała 750 tys. złna utworzenie nowego klubu dziecięcego w Żydowie, w którym docelowo powstanie 30 nowych miejsc dla najmłodszych dzieci oraz między innymi 3 sale zabaw z sypialniami i łazienkami, biuro, a także szatnia. Wszystkie pomieszczenia będą kompleksowo wyposażone. W ramach modułu 2 dofinansowanie na bieżącą działalność otrzymał także klub dziecięcy „Miś Uszatek” w Czerniejewie. Kwota rządowego wsparcia to ponad 48 tys. zł. Placówka powstała w 2018 roku, również w ramach programu Maluch+. Umowę podpisano 7 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo. W uroczystości podpisania umów uczestniczył również poseł Zbigniew Dolata.
Program Maluch+ wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Gmina Czerniejewo jest beneficjentem resortowego programu od 2018 roku. Łącznie, w ramach programu w 2020 roku Wielkopolska otrzyma ponad 40 milionów złotych. Pozwoli to na utworzenie 1687 nowych miejsc opieki i dofinansowanie 8253 już istniejących. (ojw)
źródło: poznan.uw.gov.pl