Shadow

Polanex otwiera klasę patronacką w ZSP nr 3

Utworzenie klasy patronackiej kształcącej w zawodzie krawiec – designer to efekt porozumienia podpisanego w środę, 3 lutego pomiędzy gnieźnieńską spółką Polanex, a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3.
Jak podkreślił Jan Wernicki, prezes Zarządu Polanexu, celem firmy jest nieustanne podnoszenie standardów produkcji i korzystanie w procesie sprzedaży oraz marketingu z najnowocześniejszych rozwiązań. Dzięki konsekwentnej realizacji obranej wizji przedsiębiorstwo spełnia obecnie międzynarodowe standardy, które pozwalają realizować zlecenia dla wielu uznanych światowych marek, a tworzenie klas patronackich to poza wsparciem sektora edukacji, inwestycja w przyszłe kadry. Jak zauważył Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński, rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, zatem to również szkoły powinny odpowiednio reagować na jego tendencje i przygotowywać swoich absolwentów do pracy w nowoczesnych instytucjach, a w ten sposób uatrakcyjniać również edukacyjną ofertę jednostek. Tym bardziej, jeżeli w tym procesie może korzystać z doświadczenia lokalnych przedsiębiorców.
Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego od początku obecnej kadencji aktywnie wspiera szkolnictwo zawodowe. Sztandarowym przykładem tego typu działań jest organizacja cyklicznej imprezy „Noc Zawodowców”, a także uczestnictwo w projekcie „Stolica eksperymentu”. W tej perspektywie niezwykle istotne jest właśnie tworzenie klas patronackich w szkołach branżowych. To właśnie dzięki ścisłej współpracy Starostwa Powiatowego oraz placówek oświatowych i lokalnych przedsiębiorstw, funkcjonująca od 1945 roku gnieźnieńska firma Polanex obejmie patronatem klasę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3. Zadowolenia z podpisanej umowy nie krył dyrektor szkoły Tadeusz Stręk, który podkreślił, iż jest to kolejne w historii ZSP nr 3 porozumienie oferujące uczniom współpracę z najlepszymi specjalistami w danej dziedzinie, a przez to realną szansę na płynne przejście z etapu kształcenia na rynek pracy. (obk)