Shadow

Polityczny transfer. Za posłanką, do ruchu Szymona Hołowni podąża miejski radny

To było kwestią czasu. W 2016 roku otwierał z posłanką Pauliną Hennig-Kloską jej nowe biuro poselskie w Gnieźnie jako jego szef, a ostatnio – tuż po jej głośnej decyzji – zmienia barwy i przechodzi do projektu Szymona Hołowni. Artur Kuczma nie jest już członkiem Nowoczesnej.
Rok temu w pierwszej linii frontu walki z koronawirusem współorganizował oddolną akcję „Gniezno dla Medyków”, która zbierała najróżniejsze przedmioty pierwszej potrzeby dla gnieźnieńskich szpitali, seniorów i ratowników medycznych, walczących z COVID-19. W Radzie Miasta Gniezna reprezentuje też stanowisko lokalnej gnieźnieńskiej kultury. Jest też przewodniczącym Komisji Promocji, Kultury i Turystyki. Dotychczas kojarzony z ugrupowaniem Nowoczesna, dziś bliżej mu jednak do Polski 2050 Szymona Hołowni. „Podjąłem decyzję o dołączeniu do Polska 2050, chcę pomóc w budowie tego ruchu oraz lepszej przyszłości dla nas wszystkich. Dziękuję za zaufanie! Ja również uwierzyłem Szymonowi Hołowni, wiem, że taka osoba poprowadzi za sobą kolejne, chcące zmienić w Polsce jeszcze wiele. To właśnie tutaj odnalazłem marzenia oraz idee, które przyświecały mi, kiedy rozpocząłem pracę na rzecz samorządu. Nie zmieniam swoich przekonań, wartości, poglądów. Cały czas będę walczył o nowoczesne, demokratyczne państwo!” – zakomunikował na swoim profilu facebookowym 12 kwietnia.
Jak dodaje radny, zmiana ugrupowania nie wpłynie na jego obecność w rządzącej gnieźnieńską Radą Miasta Koalicji dla Pierwszej Stolicy. „W mojej pracy samorządowej nie zmieni się absolutnie nic, nadal będę robił co w mojej mocy, aby mieszkańcom Gniezna żyło się lepiej!” – podkreśla. (ak)