Shadow

Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan od 17 do 28 lipca 2023 roku zorganizowało na terenie Gniezna „Półkolonie ze środowiskowym programem profilaktycznym”. Przedsięwzięcie zrealizowano jako zadnie publiczne Miasta Gniezna przy wsparciu finansowym lokalnego samorządu.W półkoloniach zorganizowanych w 3 placówkach oświatowych – szkołach podstawowych nr 1, nr 9 i nr 10 udział wzięło 75 uczestników – dzieci i młodzież w wieku 7 – 14 lat.
W ramach 24. edycji zorganizowanej akcji letniego wypoczynku „Dajmy Szansę 2023” prowadzono zajęcia profilaktyczne podczas ciekawego programu półkolonii. Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych przedsięwzięć. Były to min. warsztaty w Stolicy Experymentu; zabawy w Dynamic Strong z Karoliną Koszelą; zajęcia Królewskie Gniezno – Grota Słowiańskich Mitów; zwiedzanie z Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski” katedry i Muzeum Pyry; wycieczka do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy; Spartakiada Półkolonii „Mały Sport – Wielka Radość 2023” (w tym spotkanie z wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki – posłem Tadeuszem Tomaszewskim oraz trening z Aleksandrą Politowicz – medalistką MŚ i ME w karate tradycyjnym; Festyn Profilaktyczno – Kulturalny w CK „Scena To Dziwna”: warsztaty z psycholożką Martą Bartkowiak, warsztaty i konkursy prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, Piknik Średniowieczny „Kraina Baśni, Mitów i Historii” i wiele innych atrakcji.
Na zakończenie półkolonii prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie Stanisław Dolacińskipodsumował dwutygodniowy aktywny wypoczynek dzieci i wspólnie z zastępcą prezydenta Gniezna Joanną Śmigielską wręczyli uczestnikom profilaktyczne upominki. – W imieniuorganizatorów serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich partnerów indywidualnych i instytucjonalnych przy realizacji gnieźnieńskich półkolonii – dyrektorom szkół podstawowych, instytucjom, w których realizowane były zajęcia, a w szczególnościrodzicom, którzy zdecydowali się skierować swoje dzieci do udziału w organizowanym przez nasze stowarzyszenie letnich półkoloniach. Za rok jubileuszowe 25. Półkolonie, na które już teraz serdecznie zapraszam – podsumował Stanisław Dolaciński. (okz)