Shadow

Półmaraton Kilińskiego przeszedł do historii

Mimo wietrznej pogody pond pół tysiąca zawodników wystartowało 3 maja w półmaratonie im. Jana Kilińskiego z Mogilna do Trzemeszna. Pierwszy na linii mety był Kenijczyk Boniface Nduva, drugi Pavel Stepanko z Ukrainy, a trzeci Zbigniew Kledzik.
Na 563 zawodników trasę 21 km odważyło się pokonać 97 pań. Wśród nich zwyciężczynią okazałą się Izabela Wierzchowska, przed Martą Witke – Orlikowską i Agnieszką Golak. W kategorii mieszkańców gminy Trzemeszno pierwszy był Michał Szukalski, drugi Hubert Kisiel, a trzeci Dawid Nowacki. Wśród pań pierwsza była Żaneta Wiśniewska, druga Justyna Stankowska, a trzecia Maria Piechnik.
Dużym powodzeniem cieszył się bieg na 3,5 km.Wystartowało w nim 239 zawodników, w tym 87 pań. Pierwsze miejsce zdobył Patryk Sobczak, drugie Dariusz Morzyński, a trzecie Damian Sitiarz. Trzy najlepsze panie to: Marzena Siwińska, Martyna Wilczura i Ola Wendland. Już na mecie zawodnicy powtarzali, że największym ich przeciwnikiem na trasie był wiatr. Wśród biegaczy znaleźli się debiutujący na tej trasie oraz osoby, które w Trzemesznie startują od wielu lat. Na stadionie miejskim, gdzie usytuowana była meta biegów rozegrano także biegi dziecięce i młodzieżowe. Na murawie zatańczył zespół Hopki. Wśród kibiców nie zabrakło przedstawicieliwładz samorządowych Trzemeszna: Krzysztofa Derezińskiego, burmistrza oraz jego zastępcy Dariusza Jankowskiego; Radę Miejską reprezentował Benedykt Nitka, przewodniczący rady i Maciej Dalewski. Zgodnie z tradycją na mecie obecny był również Wojciech Bisikiewicz, kustosz Izby Pamięci im. Jana Kilińskiego w stroju właśnie Jana Kilińskiego.
Głównymi organizatorami biegu byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, Urząd Miejski Trzemeszna, UrządMiejski Mogilna oraz jednostki OSP z terenu Gminy Trzemeszno i Mogilno.
RENATA PAŁUCKA