Shadow

Postawy patriotyczne kolejnych pokoleń Polaków

W piątek, 3 maja przy pomniku Powstańców Wielkopolskich, na zaproszenie Mariana Gadzińskiego, burmistrza gminy i miasta Witkowo zgromadzili się mieszkańcy gminy, by świętować dwie uroczystości: uchwalenie konstytucji oraz święto kościelne Matki Boskiej Królowej Polski. Przy pomniku zgromadzili się członkowie wielu organizacji pozarządowych ze sztandarami, by złożyć wiązanki kwiatów.
Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapoczątkowała msza św. w intencji Ojczyzny. Z tej okazji krótki programie artystycznym przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Marian Gadziński podkreślił w swoim wystąpieniu, jak ważna jest dla nas wszystkich historia, jakim symbolem i wymownym znakiem pozostaje Konstytucja 3 Maja i jak potrzebne jest kształtowanie świadomych postaw patriotycznych kolejnych pokoleń Polaków.
Następnie przybyłe delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół śpiewaczy „My Młodzi”, który w swoich utworach nawiązał do patriotycznego święta. Na zakończenie burmistrz zaprosił do odwiedzenia witkowskiej sali historii, gdzie była możliwość obejrzenia okolicznościowej wystawy pt. „Drogowskazy do nieba po ludzkich szlakach”. (es)