Shadow

Prezentacja antologii wierszy bożonarodzeniowych

Wczesnym wieczorem w piątek, 17 grudnia w świątecznej atmosferze w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki w Poznaniu odbyła się prezentacja 29. antologii wierszy bożonarodzeniowych pod wspólnym tytułem „Teraz to już naprawdę”, na którą wraz z małżonką został zaproszony gnieźnieński poeta Sławomir Krzyśka.
Redaktorami antologii są: Andrzej Sikorski, archeolog, poeta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Maria Dolata, bibliotekarka, poetka i Robert Ślotała, nauczyciel języka polskiego, poeta, wydawca Wydawnictwo FlosCarmeli. Tegoroczna antologia jest 55. tomem z serii Dialogi Poetyckie. Ukazała się ona dzięki wsparciu Rady Rodziców szkoły, w której odbyła się prezentacja. W antologii znajdziemy wiersze poetów mieszkających w kraju i za granicą. Znalazły się w niej również wiersze uczniów, absolwentów i nauczycieli „Dąbrówki” oraz wiersze już nieżyjących, uznanych poetów, takich jak Mariana Cezarego Abramowicza (1934-1997) czy Wincentego Różańskiego (1938-2009).
Sławomir Krzyśka podczas spotkania przedstawił zamieszczony w promowanej antologii, napisany przez niego wiersz, który brzmi: ***W tym samym miejscu o tym samym czasie płacz dziecka puka do twoich drzwi. Blask gwiazdy w oknie oświetla wieczerzę osusza serca łzy. Modlisz się kolędą i łamiesz chlebem białym jak śnieg. W tym samym miejscu o tym samym czasie możesz raz jeszcze przemienić sny. Po zaprezentowaniu wierszy przez obecnych na spotkaniu poetów i tych, którzy łączyli się z uczestnikami spotkania internetowo, gospodarze miejsca przygotowali poczęstunek z tortem, na którym można było dostrzec tekst: XXIX Antologia bożonarodzeniowa. Była to już czwarta prezentacja w „Dąbrówce”. (obk)