Shadow

Przed starostwem można było poczuć „przedSMAK lata”

Świeże owoce i warzywa, miody, kiszonki oraz wiele innych smacznych i zdrowych produktów można było nabyć w ubiegłym tygodniu, podczas wyjątkowego wydarzenia. Przed Starostwem Powiatowym w Gnieźnie odbywał się dwudniowy Kiermasz Produktów Rolno – Ogrodniczych pn. „przedSMAK lata”.
Odbywający się 15 i 16 czerwca Kiermasz Produktów Rolno – Ogrodniczych „przedSMAK lata” to nic innego, jak doskonale już znane mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego „Truskawkowe pole”. Wydarzenie, które w minionych latach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, w tym roku zyskało nie tylko nową nazwę, poszerzony został także asortyment, dostępny na dwudniowych targach. Tym razem kupić można było nie tylko świeże warzywa i owoce – w tym (oczywiście!) naszą polską, słodką truskawkę, ale również inne produkty, tj. miody, produkty mleczne, kiszonki, octy, zakwasy i kiszonki, a także wyroby rękodzielnicze. Co ważne, wszystko było dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach – w końcu kupowane było prosto od producenta.
Jak podkreślił Piotr Gruszczyński, starosta powiatu gnieźnieńskiego, celem organizowanego wydarzenia jest z jednej strony promowanie lokalnych produktów i sprzedaży bezpośredniej, z drugiej strony ułatwienie mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego dostępu do świeżej i zdrowej żywności. –Tutaj można nabyć produkty prosto od rolnika; to jest tak naprawdę skrócenie drogi tych produktów od producenta do konsumenta. I taki jest cel główny tego wydarzenia, żeby mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego mogli nabywać produkty świeże i zdrowe, ale i w korzystnej cenie – mówił starosta.
Kiermasz Produktów Rolno – Ogrodniczych pn. „przedSMAK lata” to kolejne z cyklu przedsięwzięć Powiatu Gnieźnieńskiego, realizowanych w celu sprzedaży bezpośredniej lokalnych produktów. Wśród nich wymienić warto również np. organizowane cyklicznie świąteczne targi wiejskie. (ks)