Shadow

Przedszkola już otwarte, żłobek 1 czerwca

Planowane otwarcie żłobka w Gminie Kłecko zaplanowano 1 czerwca. Od 25 maja uruchomiły natomiast swoją działalność przedszkola na terenie Gminy Kłecko.
Pracownicy Żłobka Gminnego w Kłecku zakończyli prace związane z szyciem maseczek dla mieszkańców Gminy Kłecko. Jak poinformował burmistrz Adam Serwatka, kolejny tydzień będzie czasem na przeprowadzenie dezynfekcji pomieszczeń żłobka i przygotowaniu go do wznowienia swojej działalności. Planowane otwarcie żłobka przewidziane jest 1 czerwca. Mając na uwadze nadal obowiązujące obostrzenia dotyczące funkcjonowania żłobków pierwszeństwo w możliwości skorzystania z tej formy opieki będą miały dzieci, których rodzice są aktywni zawodowo. Rodzice, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy opieki proszeni są o kontakt z dyrektorem żłobka, który zapozna ich z obowiązującymi procedurami. Od 25 maja uruchamiają swoją działalność przedszkola na terenie Gminy Kłecko. W chwili obecnej przyjmowane są tylko dzieci rodziców pracujących. Pracownicy przedszkola i rodzice dzieci zapoznani zostali z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa.
Ponadto przedszkola i żłobek zostały wyposażone przez GminęKłecko w płyny do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe, fartuchy i termometry bezdotykowe do pomiarów temperatury. (ojw)