Shadow

Przegrana w piątym sparingu

Piąty mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w III lidze, grupie 2 rozegrali seniorzy Mieszka.
 W sobotę, 18 lipca podopieczni spółki trenerskiej Mariusz Bekas i Przemysław Urbaniak, na boisku przy ulicy Strumykowej 8 podejmowali zespół beniaminka III ligi, grupy 2 Unię Swarzędz, która od tego sezonu będzie rywalizowała o punkty ligowe w tej samej grupie, co Mieszko. Gnieźnianie osłabieni kilkoma podstawowymi graczami nie sprostali bardziej doświadczonemu rywalowi przegrywając 0:4.
Gnieźnianie już na początku meczu mogli wyjść na powadzenie. W 4 minucie po szybkiej akcji w wykonaniu Kacpra Zimmera i dograniu piłki w pole karne gości na strzał z około 11 m zdecydował się w ekipie biało-niebieskich Benjamin Bednarz. Piłka jednak odbiła się od poprzeczki. W kolejnych minutach przewagę optyczną osiągnęli goście z Swarzędza, którzy w 20 minucie zdobyli bramkę (1:0). Niestety, gnieźnianie stracili gola i również w pierwszej połowie stracili dwóch piłkarzy. Plac gry z powodu odniesionych kontuzji musieli opuścić Jakub Jandy oraz Benjamin Bednarz i w tym momencie ławka rezerwowych Mieszka zmniejszyła się z pięciu piłkarzy tylko do trzech, w tym rezerwowy bramkarz. Ostatecznie w pierwszej połowie więcej bramek nie padło i ta część meczu zakończyła się prowadzeniem Unii Swarzędz 1:0.
Początek drugiej połowy miał podobny przebieg jak pierwszej. Gnieźnianie mogli zdobyć gola kontaktowego. Tak się jednak nie stało, gdyż po strzale Kacpra Zimmera, piłkę z linii bramkowej zdołał wybić jeden z zawodników gości. Po tym zdarzeniu goście ze Swarzędza przejęli inicjatywę w grze. W 20 minucie zdobyli drugiego gola. W polu karnym Mieszka faulował Łukasz Bogajewski jednego z zawodników ze Swarzędza, a podyktowany rzut karny wykorzystał Hubert Goncerzewicz. Dwie ostatnie bramki dla gości padły już w końcówce. Na 3:0 bramkę zdobył Igor Jurga, a gola numer cztery zapisał na swoim koncie w 85 minucie zawodnik testowany.
W sobotę, 25 lipca zespół seniorów Mieszka rozegra kolejny mecz kontrolny. W Bydgoszczy biało-niebiescy podejmowani będą przez zespół miejscowego Chemika.
Mieszko: Testowany, Michał Mól, Jakub Jandy, Benjamin Bednarz, Dawid Urbaniak, Szymon Klimacki, Filip Fiborek, Jakub Hoffmann, Kacper Zimmer, Łukasz Bogajewski; z ławki weszli: Jakub Woźniak, Hubert Walerjańczyk, Nikodem Szociński, Oliver Strosin, Krystian Grzeszczak.
 Roman Strugalski