Shadow

Przeżyli wspólnie 50 (lub więcej) lat!

Pół wieku temu dwadzieścia siedem par z Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło. W Pałacu Balcerowo 7 lipca, w obecności zastępcy prezydenta Gniezna Michała Powałowskiego wszystkie pary obchodzące zaszczytne, Złote Gody otrzymały medale oraz moc życzeń.
Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to państwo: Grażyna i Stefan Adamczakowie, Stefania i Ryszard Adamczakowie, Anna i Wiesław Bartosiewiczowie, Krystyna i Zbigniew Białczykowie, Kazimiera i Bernard Guziołkowie, Marianna i Bernard Jackowiakowie, Marta i Leszek Jasińscy, Maria i Andrzej Jerzakowie, Halina i Ryszard Koteccy, Emilia i Jerzy Kowalczykowie, Czesława i Józef Kuczewscy, Maria i Władysław Kupś, Wiesława i Romuald Łukomscy, Krystyna i Mieczysław Michałowscy, Irena i Leon Nowakowie, Krystyna i Leszek Nowiccy, Maria i Henryk Pasturczakowie, Halina i Jan Patelscy, Maria i Leszek Rosołkowie, Elżbieta i Edmund Strękowie, Maria i Bernard Tarnowscy, Dorota i Mieczysław Wieruszewscy, Maria i Czesław Wilkoszowie, Wanda i Zenon Winkel, Helena i Tadeusz Wiśniewscy, Irena i Andrzej Włodarscy, Jadwiga i Marian Zielińscy.
Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono też małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: Marię i Edmunda Dąbrowskich oraz Janinę i Andrzeja Wojciaków, którzy są razem już 60 lat i obchodzili Diamentowe Gody. Natomiast wyjątkowe, bo Żelazne Gody (65 lat razem!) świętowali Maria i Jerzy Ciążyńscy. Prezydent wręczając im pamiątkowe dyplomy zaznaczył, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia. Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym na ceremonię odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył paniom bukiety pięknych kwiatów. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół. (inf. prasowa)