Shadow

Przy tenisowych stołach

Grand Prix Polski w kategorii młodzików rozegrano w Sępólnie Krajeńskim, w którym udział wzięli młodzi tenisiści Stelli Niechan. W Luboniu odbył się natomiast finał wojewódzki Drużynowego Pucharu Polski Kobiet z udziałem stellistek.
W Sępólnie Krajeńskim rozgrywano 3. Grand Prix Polski w kategorii młodzików. Dobry występ zanotował dwunastoletni zawodnik Stelli Niechan Gniezno Patryk Król. W turnieju eliminacyjnym pokonał kolejno: Mateusza Czekałę z Olimpii Grudziądz 3:1, Kacpra Kozaka z UKS Top Solec Kujawski 3:0, Łukasza Nadolnego z Konina 3:0 i Oskara Czarnogrodzkiego z UKS Bocian Słońsk 3:1. Dzięki tym wygranym w pięknym stylu uzyskał awans do turnieju głównego. Tam już przeciwnicy prezentowali dużo wyższy poziom. Patryka pokonał Oskar Lipa z ULKS Moszczenica 1:3, Wiktor Ptak z KS Myslaw 0:3, następnie Patryk wygrał z Mateuszem Kowalskim z UKS Bocian Słońsk 3:0 i przegrał z Aleksem Maciaszczykiem ze Spójni Warszawa 1:3. Ostatecznie Patryk zajął 41 miejsce na ponad 180 startujących. Inny stellista Błażej Jaros po dobrej grze i dwóch zwycięstwach w grupie odpadł w systemie pucharowym i nie awansował do turnieju głównego.
W minioną niedzielę w Luboniu odbył się finał wojewódzki Drużynowego Pucharu Polski Kobiet. Po zwycięstwie we wcześniejszych półfinałach do tego etapu awansował zespół Stelli Niechan Gniezno. Tutaj przeciwniczkami były dwie drużyny pierwszoligowe LKTS Luvena Luboń.Mecze były bardzo wyrównane. Szczególnie bliskie niespodzianki były nasze zawodniczki w meczu z pierwszym zespołem. Świetnie w obu meczach zagrała Aleksandra Leśnicka zdobywając komplety punktów, pokonując wszystkie pierwszoligowe zawodniczki. Nieco słabszy dzień miała Agata Klabińska oraz nasza para deblowa Leśnicka -Zuzanna Lewandowska, która dwa tygodnie temu zdobyła tytuł Mistrzyń Wielkopolski w tej właśnie konkurencji. Oba mecze zakończyły się porażkami 2:4 i nasz zespół zakończył rozgrywki Drużynowego Pucharu Polski na trzecim miejscu wśród ośmiu drużyn startujących.(inf. prasowa)