Shadow

Przyłapani na podrzucaniu śmieci

Odpady budowlane, meble, części samochodów, piece – to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod pojemnikami selektywnej zbiórki odpadów w Trzemesznie. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne.
Notoryczny problem podrzucania śmieci dotyczy przede wszystkim punktów selektywnej zbiórki odpadów przy ulicy Foluskiej i Langiewicza. Dzięki kamerom monitoringu miejskiego osoby te zostały przyłapane i otrzymały mandaty. Urząd Miejski przypomina, że ogólnodostępne punkty segregacji, tak zwane „dzwony” nie są miejscem do dowolnego podrzucania odpadów, a posegregowane śmieci należy wrzucić do pojemników. – Ludzie, którzy porzucają śmieci w różnych miejscach, często myślą, że pozostaną anonimowi. Przypominamy, miasto ma całodobowy monitoring. Obecnie w kilku przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające. Mandat może wynosić nawet do 500 zł plus koszt wywozu odpadów. Czy warto? – pyta retorycznie Edyta Kubiak z referatu promocji Urzędu Miejskiego.
Przypominamy, w Gminie Trzemeszno działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy Składowisku Odpadów Komunalnych w miejscowości Święte, gdzie śmieci można oddać za darmo. Punkt jest czynny we wtorki i czwartki od g. 15 do 17 oraz w sobotę w godzinach 10-12. (kar)