Shadow

Przyznano Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego

Na gali wręczenia nagród Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, która odbyła się 25 września w „eSTeDe” wręczono również Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego przyznawane przez Zarząd Powiatu.
W uznaniu dla dotychczasowej działalności zawodowej oraz społecznej, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zdecydował o przyznaniu medali Bogdanowi Górczyńskiemu i Krystynie Żok. Bogdan Górczyński prowadzi w Gnieźnie szwedzko-polską firmę Westland-Polska. Poza działalnością gospodarczą jest również społecznikiem, m.in. fundatorem tablic upamiętniających: siedzibę Rabinów w Gnieźnie na budynku Szkoły Muzycznej, wizytę Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie oraz fundatorów Domu Pomocy Społecznej im. małżonków Terakowskich. W czasach kryzysu społeczno -gospodarczego, mieszkając w Szwecji, inicjował i prowadził liczne zbiórki darów dla mieszkańców Gniezna.
Krystyna Teresa Żok jest wieloletnim pedagogiem, bibliotekarką, a przede wszystkim przyjacielem dzieci i młodzieży będąc dla nich często oparciem w trudnych sprawach. To inicjatorka wielu akcji charytatywnych, wspólnie z młodzieżą opiekuje się także grobami Powstańców Wielkopolskich w Witkowie. Jest założycielką Uniwersytetu Każdego Wieku oraz współzałożycielką Świetlicy Środowiskowej w Witkowie. Członkini Miejskiej Rady Seniorów oraz Klubu Seniora. Radna Rady Powiatu Gnieźnieńskiego trzech kadencji. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zdecydował o przyznaniu wyróżnień opiniując pozytywnie wniosek Stowarzyszenia Wielkopolanie. (obk)