Shadow

Punkty pozostały w Gnieźnie

W sobotę, 23 stycznia podopieczni trenera Arkadiusza Konowalskiego rozegrali mecz ligowy w ramach 17 kolejki 2 ligi PZKosz grupy A. Sklep Polski MKK Gniezno podejmował sąsiada w ligowej tabeli – AZS UMK Toruń.
 Gnieźnianie po raz drugi w trwającym sezonie 2020/2021 pokonali koszykarzy z grodu Kopernika wygrywając tym razem 97:79. Zainkasowanie kompletu punktów przez koszykarzy z grodu Lecha, nie przyszło wcale łatwo, gdyż torunianie od początku spotkania zdecydowanie postawili się gnieźnianom. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, wprawdzie mecz rozpoczęli wyśmienicie prowadząc po czterech minutach pierwszej kwarty aż 14:4. Serię celnych trafień do kosza rozpoczął w ekipie gnieźnieńskiej Marek Sobkowiak, który rzutami za 2 punkty otworzył wynik meczu wyprowadzając swój zespół na czteropunktowe prowadzenie. Następnie celnie w ekipie gnieźnieńskiej do kosza toruńskiego trafiali Emil Rau za trzy punkty, ponownie Marek Sobkowiak za dwa oczka i Mateusz Rutkowski za trzy punkty. Po pięciu minutach zdecydowanej przewagi Sklepu Polskiego MKK Gniezno, który zdobył jeszcze pięć oczek po celnych trafieniach Marka Sobkowiaka za dwa punkty i Mateusza Rutkowskiego za trzy, do głosu zaczęli dochodzić koszykarze z Torunia. Zmniejszyli już prowadzenie gnieźnian do 17:13, na szczęście końcówka pierwszej kwarty należała do Sklepu Polskiego MMK Gniezno, który zdobył sześć punktów tracąc przy okazji osiem oczek, co pozwoliło jednak wygrać tę część meczu 23:21.
 Druga kwarta podobnie jak pierwsza rozpoczęła się wyśmienicie dla koszykarzy z grodu Lecha. Celnym trafieniem za trzy punkty popisał się w zespole gnieźnieńskim Piotr Janowski i Sklep Polski MKK Gniezno odskoczył na pięć punktów 26:21. W kolejnych minutach tej kwarty w szeregach koszykarzy z grodu Lecha wdarła się nerwowość i dużo akcji kończone było niecelnymi rzutami. Goście z grodu Kopernika słaby okres gry gnieźnian skrzętnie wykorzystali wychodząc na prowadzenie 33:26. Na szczęście podopieczni Arkadiusza Konowalskiego szybko się otrząsnęli i drugą kwartę w końcówce rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając ją 21:19 i na przerwę schodzili prowadząc czteroma punktami 44:40. Po zmianie stron goście z Torunia, jeszcze na początku trzeciej kwarty prowadzili jednym punktem 45:44. Jednak w kolejnych minutach trzeciej kwarty to gnieźnianie nadawali ton grze, a ostatnie 5 minut tej odsłony meczu koszykarze z grodu Lecharozegrali wręcz koncertowo wygrywając zdecydowanie 26:18 i prowadząc w nim 70:58. Czwarta kwarta to była już formalność w zainkasowaniu kompletu punktów przez koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno. W tej kwarcie gnieźnianie zdobyli 27 oczek. Goście z Torunia zdobyli w czwartej kwarcie zaledwie 21 oczek. Sklep MKK Gniezno zakończył sobotni mecz wygraną 97:79.Następne spotkanie ligowe Sklep Polski MKK Gniezno rozegra w sobotę 30 stycznia. Tego dnia podopieczni Arkadiusza Konowalskiego udadzą się do Gdyni, gdzie o godzinie 13 podejmowani będą przez AMW Asseco Arka .
 Punkty dla Sklep Polski zdobyli: Kotwasiński 19, Rau 12, Szydłowski 12, Wietrzyński 12, Sobkowiak 9, Bednarczyk 9, Rutkowski6, Nocek 6, Janowski 6, Błachowiak 3, Leśniczak 2, H. Konowalski 1.