Shadow

Radni Lewicy przeciwni przejęciu ZOL przez dyrekcję szpitala „Dziekanka”

W czwartek, 28 stycznia na konferencji prasowej w biurze posła Tadeusza Tomaszewskiego radni Lewicy w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego przedstawili swoje stanowisko w sprawie próby przejęcia Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego SP ZOZ w Gnieźnie przy ul. Elizy Orzeszkowej 27 przez dyrekcję Szpitala Wojewódzkiego „Dziekanka”.
W konferencji udział wzięli: poseł Tadeusz Tomaszewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Jacek Kowalski, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Mariusz Mądrowski i Kacper Parol. W stanowisku przedstawionym na konferencji czytamy, że „Radni Lewicy w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego, Zarząd Powiatowy SLD oraz Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski wyrażają oburzenie sposobem działania Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie w sprawie uzależnienia przekazania umowy cesji o udzielanie świadczeń leczenia udarów i neurologii na rzecz Szpitala „Pomnik Chrztu Polski” od przejęcia Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego SP ZOZ w Gnieźnie. Takie działanie zostało wyrażone w piśmie z dnia 12.01.2021 Dyrektora Szpitala „Dziekanka” do Starosty Gnieźnieńskiego.
Radni Lewicy każdorazowo będą głosować przeciw propozycjom naruszającym funkcjonowanie w obecnej formie ZOL Gniezno. Nie wolno kosztem zdrowia, bezpieczeństwa i jakości życia 180 pacjentów ZOL realizować programu naprawczego innej jednostki. Lewica uważa, że obowiązkiem Samorządu Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Samorządem Powiatu Gnieźnieńskiego jest zabezpieczenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego poprzez zorganizowanie szpitalnego leczenia neurologicznego i udarowego”. (bk)